Середа, 28 Лютого, 2024

Китайці почали в метро платити своїм обличчям

Телефони з NFC, бездротові картки для оплати – це вже минуле століття для жителів китайського мегаполісу Шеньчжень. В його метро запустили систему оплати за допомогою обличчя. В її основі лежить мережа 5G, яка забезпечує необхідну швидкість передачі даних.

Усі відвідувачі метро для оплати проїзду мають підійти до спеціального екрану. Система автоматично розпізнає громадянина та зніме гроші з прикріпленого акаунту. Для роботи нового рішення необхідно попередньо зареєструватися та зробити кілька еталонних фотографій, з якими алгоритми порівнюватимуть користувача.

Експерти кажуть, що нова система оплати несе кілька переваг. По-перше, можна не хвилюватися, що забув проїзний на метро чи на ньому закінчилися поїздки. Однак при цьому вони відмічають, що нова система дозволить владі ще ретельніше стежити за переміщеннями своїх громадян. У Китаї вже працюють системи спостереження, які розпізнають людей в кадрі, аналізують їхній вік, стать, тривалість перебування на території.

Система оплати обличчям не є новинкою для китайців – вони вже кілька років можуть купувати таким чином смажену курятину. Подібний спосіб в 2017 році запустила мережа фастфуду KFC.

У Китаї різноманітні технології безготівкової оплати стали настільки популярними, що торгові точки починають відмовляти в прийомі паперових купюр. Владі країни доводиться погрожувати штрафами та покаранням, щоб хоч трохи стримати момент, коли люди повністю відмовляться від готівки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися