Субота, 13 Липня, 2024

Китайці випередили Intel та випустили власну ігрову відеокарту Fenghua № 1

На ринку дискретних відеокарт з’явився новий гравець, окрім AMD та NVIDIA. Це не Intel, яка вже багато років обіцяє випустити своє рішення. Це китайська компанія Xindong Technology, яка представила відеокарту Fenghua № 1.

Після падіння таких відомих компаній як Matrox Graphics, S3 Graphics і XGI в середині 2000-х років жодна фірма не змогла компетентно кинути виклик AMD і Nvidia в області дискретних відеокарт для ПК. До цього тижня, коли китайська Xindong Technology оголосила про свій графічний процесор Fenghua, призначений для ігрових ПК та центрів обробки даних.

Xindong створила свій перший графічний процесор Fenghua № 1 повністю власними силами, а потім його дизайн розробили фахівці Innosilicon – розробника мікросхем за контрактом.

Fenghua № 1 являє собою багаточіповий графічний процесор з підсистемою пам’яті на основі GDDR6X, яка підтримує всі сучасні і застарілі інтерфейси прикладного програмування для графіки і обчислень, включаючи DirectX, Vulkan, OpenGL, OpenCL і навіть OpenGL ES. Він також може працювати з Android, Linux і Windows. Чип використовує інтерфейс PCIe Gen4 для підключення до комп’ютера і може виводити графіку за допомогою інтерфейсів DisplayPort, EDP 1.4 і HDMI 2.1 – як і кращі сучасні відеокарти.

Xindong поки не розкриває рівня продуктивності, які можна очікувати від її графічного процесора. Але представники компанії заявляють, що планують використовувати свій графічний процесор для настільних комп’ютерів, хмарних ігор, хмарних мобільних ігор, настільних комп’ютерів Xinchuang і робочих станцій. Таке позиціонування здається дуже впевненим, оскільки відносно легко змусити графічні процесори обробляти вибрані робочі навантаження в центрі обробки даних, але набагато складніше змусити їх безпроблемно працювати в десятках ігор і додатків, використовуваних геймерами вдома.

Крім того, рендеринг з декількома графічними процесорами дуже складний. Ні AMD, ні Nvidia не підтримують технології CrossFireX і SLI на своїх новітніх ігрових графічних процесорах.

Поки достеменно невідомо, чи стане графічний процесор Xindong Fenghua життєздатним конкурентом AMD Radeon і GeForce від Nvidia. Тим не менш, принаймні, є ще один конкурент.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися