П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Android 12 проти Android 11: які нові можливості отримає ваш телефон

Нова мобільна операційна система Google, Android 12, почала поширюватися на телефони Pixel, Samsung Galaxy, OnePlus, Xiaomi та інших  вендорів. Про нову версію відомо багато з витоків та бета-версій, які були доступні для Google Pixel 6 і Pixel 6 Pro. У неї є ряд нових функцій, які відсутні на Android 11.

Android 12, який вперше представили в лютому, багато в чому схожий на Android 11 з кількома великими новими функціями і деякими виправленнями продуктивності, спрямованими на те, щоб смартфон працював більш плавно.

Ось три з найбільших нових функцій, які відрізняють Android 12 від Android 11.

Приватність для додатків

Google додає кілька нових функцій конфіденційності в додатки, щоб надати користувачам більше прозорості та контролю. Тепер можна бачити, коли додаток використовує мікрофон або камеру телефону. У такі моменти з’являтиметься відповідний індикатор в рядку стану.

Користувачі можуть повністю відключити доступ всіх додатків до мікрофону або камери в швидких налаштуваннях. Android 12 також дозволяє зберігати точне місце розташування в таємниці, надаючи можливість замість цього вказувати додаткам лише приблизні координати.

Оновлення до Android 12 ще надає більше інформації про те, як файли cookie можуть використовуватися на різних сайтах, а також змінює спосіб експорту інформації додатками, щоб запобігти випадковому експорту дій, послуг і одержувачів.

Варто зазначити, що ці правила є менш суворими, ніж ті, які раніше впровадила Apple для iOS 14. Остання включає для додатків, які повідомляють людям про збирання їхніх персональних даних. У iOS 14.5 ці правила вимагають, щоб розробники прямо запитували у людей дозвіл на збір даних і відстеження в додатках і на веб-сайтах.

Оновлені повідомлення

З Android 12 Google змінює дизайн сповіщень, щоб зробити їх більш сучасними та функціональними. При натисненні на повідомлення, воно приведе безпосередньо до програми або дії, яку потрібно зробити. Раніше доводилося проходити через посередницьку службу для запуску цієї дії. Це повинно змусити все працювати швидше, кажуть розробники Android в своєму блозі.

Android 12 також отримує нову кнопку, яка дозволяє відкладати несуттєві повідомлення і вибирати, як довго це робити. Ще можна включити адаптивне ранжування повідомлень, щоб Android міг змінювати порядок сповіщень в залежності від того, як користувач працює з додатками в телефоні.

Новий режим роботи однією рукою

Android 12 також включає в себе кілька змін у дизайні, які полегшують керування телефонами Android однією рукою та великим пальцем. Розробники XDA відзначили, що оновлений користувальницький інтерфейс налаштувань переміщує рядок пошуку в нижню частину дисплея для полегшення доступу однією рукою. Також є нова функція під назвою “шовковистий дім”, яка робить весь інтерфейс більш придатним для використання однією рукою.

За матеріалами: Cnet

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися