Linux стала ближчою до геймерів – прискорення ігор, драйвери Nintendo Joy-Con

Бічні кнопки бездротової миші Xiaomi Mi тепер повинні працювати належним чином, як і світлодіод DualSense на контролерах Playstation 5

Ядро Linux отримало своє велике оновлення року і має особливо сподобатися геймерам на цій платформі. Лінус Торвальдс оголосив про наявність ядра Linux 5.16. У цій версії поліпшена робота Windows-ігор, вбудовані драйвери для джойстиків Nintendo Joy-Con та низка інших удосконалень.

Linux 5.16 представляє нову систему ядра під назвою FUTEX2. Її створила компанія Collabora і ця функція поліпшує роботу ігор на її дистрибутиві Linux. Але, що більш важливо, також починають краще працювати ігри Windows, запущені через Wine. З FUTEX2 ігри зменшують кількість системних викликів, що знижує завантаження процесора і збільшує частоту кадрів.

Крім того, звіти про стан файлової системи покращуються завдяки новому API, заснованому на fanotify, хоча в даний час підтримується тільки файлова систему EXT4. Ця настройка покращує роботу демонів моніторингу працездатності системи, повідомляючи їм тільки про першу помилку, що виникла з моменту останнього повідомлення, а потім відстежуючи кількість додаткових помилок.

Кожне оновлення ядра покращує підтримку графіки, і 5.16 не є винятком, пропонуючи драйвер графічного процесора AMD DisplayPort 2.0 для відеокарт наступного покоління. Також відбувається подальша розробка графіки DG2 / Alchemist і, відповідно, стабільна підтримка графіки Intel Alder Lake S (тобто DG1).

Linux 5.16 ще підтримує драйвери для контролерів Nintendo Joy-Con і Nintendo Pro, Apple Magic Keyboard. Система також має новий драйвер Realtek 802.11 ax і покращує підтримку Microsoft Surface Pro 8, Surface Laptop Studio і Surface Go 3.

Бічні кнопки бездротової миші Xiaomi Mi тепер повинні працювати належним чином, як і світлодіод DualSense на контролерах Playstation 5 (повний драйвер був доданий в Linux 5.12). Також поліпшені можливості “з коробки” отримують планшети Intuos від Wacom і Nitrokey FIDO U2F.

1 коментар

  1. Шло третье десятилетие 21-го века. На Лине пытаются запустить хоть какие то игры. Дали буде.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я