717 гігапікселів та файл «вагою» 5,6 ТБ – рекордне фото картини

Кожен піксель на цій фотографії відповідає ділянці розміром у 5 мікрометрів або 0,005 мм

Амстердамський Державний музей опублікував на своєму порталі нову фотографію шедевра Рембрандта “Нічна варта” у високій роздільній здатності. Музей стверджує, що це найдетальніша фотографія будь-якого твору мистецтва. Ця публічно доступна фотографія має роздільну здатність 717 гігапікселів та займає 5,6 ТБ дискового простору.

Фотографія дозволить людям побачити картину, оскільки музей закрив свої двері через пандемію. Шедевр голландського художника Рембрандта ван Рейна “Нічна варта” тепер можна переглядати на комп’ютерах всюди в надвисокій роздільній здатності. Якість знімку дозволяє розгледіти крихітні мазки кисті, які разом створюють капітана Франса Баннінка Кокка.

“Створення було великою проблемою. Було багато людей, які думали, що це неможливо, і які думали, що команда операції “Нічна варта” зійшла з розуму, навіть спробувавши це зробити, – сказав Роберт Ердманн, старший науковий співробітник Державного музею. – Ми перевершили самих себе в тому, що по праву можна назвати досягненням світового класу”.

Щоб отримати сумарну фотографію у 717 гігапікселів її склали з 8439 окремих знімків розміром 5,5х4,1 сантиметрів. Кожен піксель на цій фотографії відповідає ділянці розміром у 5 мікрометрів або 0,005 мм. Для фотографій використовувалася 100-мегапіксельна камеру Hasselblad H6D 400 MS. Штучний інтелект об’єднував отримані з неї зображення.

Це найбільша і деталізована фотографія будь-якого твору мистецтва, і вона в чотири рази чіткіше, ніж її попередниця, яку Державний музей опублікував близько 18 місяців тому.

Окрім того, що фотографія дозволить глядачам краще розгледіти деталі картини, вона дозволить членам команди відновити культову картину. Експерти встановлять картину на новий підрамник, перш ніж вони оцінять, які методи консервації слід вжити.

1 коментар

  1. “Нічний ДОЗІР”, ДОЗІР???
    Ви хоч читайте, що вам гугл перекладає з расєйської, а краще пишіть свої новини і не копіпастіть чужі.
    Назва катини – “Нічна Варта”!!!!!!

Comments are closed.