Неділя, 21 Квітня, 2024

Швейцарська армія забороняє використання WhatsApp

Посилаючись на міркування конфіденційності, Швейцарська армія заборонила використання військовослужбовцями сервісу WhatsApp. Армійський штаб попросили замість цього використовувати зашифрований швейцарський додаток для обміну повідомленнями Threema.

Основною проблемою WhatsApp військові називають здатність влади Вашингтона отримувати доступ до даних, що зберігаються компаніями, що підпадають під юрисдикцію США, як описано в Законі США про «хмару».

“Закон про хмару зобов’язує постачальників послуг, що знаходяться під юрисдикцією США, виконувати ордери на обшук, незалежно від того, де розташовані сервери”, – йдеться у звітах.

Нагадаємо, нещодавно став публічно доступним документ ФБР для стажерів, у якому розкриваються обсяги інформації, що віддають найпопулярніші месенджери. Співробітники ФБР можуть майже в реальному часі бачити листування у WhatsApp.

Оскільки Threema базується в Швейцарії, вона не буде зобов’язана відповідати на такі ордери на обшук. Threema також працює відповідно до GDPR Європейського Союзу (загальні правила захисту даних).

“Безпека даних є однією з причин зміни політики”, – сказав представник армії газеті Tamedia.

Згідно з місцевими опитуваннями, WhatsApp є найпопулярнішим додатком для обміну повідомленнями серед підлітків у віці від 16 до 64 років у Швейцарії.

Подібні побоювання з приводу використання іноземних мобільних додатків армійськими чиновниками висловлювалися і в Індії, оскільки вони можуть поставити під загрозу безпеку.

Після того, як Центр заборонив кілька китайських мобільних додатків з міркувань безпеки в 2020 році, індійська армія попросила своїх співробітників видалити 89 додатків, включаючи Facebook, PUBG, Zoom, Instagram, Snapchat і Tik Tok і т.д., а також кілька додатків для знайомств.

Індійська армія в даний час запустила сучасний додаток для обміну повідомленнями під назвою ASIGMA (армійський безпечний додаток для обміну повідомленнями). Додаток можна використовувати на мобільних телефонах, що використовують внутрішню армійську мережу.

“Додаток розгортається у внутрішній мережі армії в якості заміни програми для обміну повідомленнями Army Wide Area Network (AWAN), яке використовується протягом останніх 15 років”, – йдеться в повідомленні Міністерства оборони.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися