Неділя, 14 Квітня, 2024

Люди купують усе менше планшетів

business people working with tablet

Після бурхливого зростання продажі «таблеток» почали падати, і зниження продовжується. Про це розповіли у своєму звіті аналітики IDC, які також відзначили, що продажі планшетів з клавіатурами зростають.

За оцінками IDC, загальні поставки планшетів з урахуванням пристроїв зі знімними клавіатурами досягли 38,7 млн штук у II кварталі 2016 року. Це падіння на 12,3% проти аналогічного періоду 2015 року.

На планшети на базі платформі Google Android припало 65% – майже 2/3 ринку. На Apple iOS припало 26% ринку, однак у грошовому обчисленні співвідношення зовсім інше. Планшети Apple, як правило, дорожчі за планшети на Android. Також дослідники IDC відзначають, що список виробників планшетів на Android почав змінюватися: він рідшає.

Однією з причин збільшення тиску на Android-планшети стало те, що на ринку пропонують все більше Windows-планшетів. І приватні, і корпоративні користувачі стали серйозніше ставитися до ідеї роботи на планшеті. Для такого якнайкраще підходить платформа від Microsoft, особливо в корпоративному середовищі. Це штовхає продажі планшетів з клавіатурою вгору. Утім, Google планує найближчими роками додати в Android поліпшену підтримку багатозадачності. Такий крок посилить конкуренцію в сегменті.

За даними IDC, планшети звичайного формфактора зайняли більше 3/4 ринку в кількісному вираженні. Решта належить планшетам з клавіатурою.

Найбільшу частку ринку планшетів завоювали Apple, Samsung, Lenovo, Huawei і Amazon. Продажі Apple впали на 9,2%, але частка ринку виросла до 25,8% проти 24,9% роком раніше. У Samsung впали і продажі – на 24,5%, і частка ринку – до 15,6% проти 18,2% у 2015 році. У всіх інших поставки зросли. У Lenovo на 3,1% (6,6% ринку), у Huawei на 71% (5,6% ринку), у Amazon на 1208,9% (4% ринку). Експерти відзначають, що з такими темпами зростання Amazon скоро може увірватися до трійки лідерів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися