Субота, 9 Грудня, 2023

Магазин додатків Cydia, який розширював можливості iPhone, закриється до кінця року

Альтернативний магазин додатків для гаджетів Apple оголосив про відключення можливості завантаження додатків. Розробник Cydia Джей Фрімен, відомий під ніком Saurik, оголосив про своє рішення після виявлення помилки внутрішніх репозиторіїв, здатної викликати витік даних. Магазин може і не відновити свою роботу – його можуть закрити.

Від помилки в Cydia могли постраждати лише користувачі, які завантажують платні доповнення з ненадійних репозиторіїв. При цьому, як заявив розробник, витоку даних платіжних акаунтів вдалося уникнути.

Фрімен також оголосив про можливе закриття Cydia до кінця цього року. Серед причин, крім проблем безпеки, засновник сервісу назвав втрату мотивації для утримання збиткового проекту.

Перший крок до припинення роботи маркету вже активували – у ньому заблокували можливість купувати нові твіки. При цьому можливість завантажувати куплені раніше доповнення залишилася.

Сервіс Cydia з’явився 10 років тому, незабаром після злому першого iPhone. Назва магазину походить від Cydia pomonella – яблучної плодожерки. Cydia – це магазин додатків, яких немає в офіційному Apple App Store і які використовують розширені можливості мобільних пристроїв Apple, що відкриваються після злому, який відомий як джейлбрейк. Він відкриває доступ до закритої файлової системи гаджетів Apple, дозволяє змінювати раніше недоступні налаштування та багато іншого. Подібні додатки називаються твіками і доступні в Cydia. Apple офіційно не підтримує джейлбрейк: зламані пристрої позбавляються права на гарантійне обслуговування і технічну підтримку.

Попри зростання складності джейлбрейку та втрати до нього інтересу користувачами, розробники з команди Electra ведуть створення додатка Sileo, яке повністю замінить собою Cydia. Уперше про існування Sileo стало відомо влітку 2018 році, і розробники заявили, що додаток вийде, коли буде готовий. У грудні 2018 року відсоток готовності залишається нерозкритим.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися