Надійність захисту з розпізнавання облич: Android легко обдурити, iPhone Х переміг

У випробуванні взяли участь iPhone X і чотири смартфони, які працюють під управлінням операційної системи Android

Видання Forbes нещодавно провело експеримент, у якому перевіряли надійність захисту в системах розпізнавання облич у сучасних смартфонах. Розблокувати мобільники Android вдалося тривимірною моделлю голови. Апарат від iPhone X не вдалося обманути, хоча раніше захист девайсу обходили маскою з наклеєними очима та губами.

У випробуванні взяли участь iPhone X і чотири смартфони, які працюють під управлінням операційної системи Android: LG G7 ThinQ, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note8 і OnePlus 6. Для перевірки надійності їхніх систем розпізнавання облич використовувалася надрукована на 3D-принтері точна модель голови одного з редакторів. Її створили за допомогою стенду з 50 камер, знімки від яких поєднали в одну цифрову модель. Вартість такої голови з урахуванням роздрукування та послуг візажиста склала трохи більше $300.

Виробники смартфонів Android виправдовують провал своєї системи розпізнавання обличчя піклуванням про користувачів. Представники OnePlus сказали: «Ми створили функцію розблокування за обличчям Face Unlock з думкою про зручність. Хоча ми вживаємо відповідних заходів для її надійності, ми рекомендуємо завжди використовувати пароль, PIN чи відбиток пальця для безпеки». У Samsung розповіли: «Розпізнавання обличчя є зручною дією для відкриття телефона, вона схожа на свайп для розблокування. Ваш телефон може розблокувати щось чи хтось, схожий на вас. Якщо ви використовуєте лише розпізнавання обличчя, це менш безпечно, ніж графічний ключ, PIN чи пароль».

Цікаво, що апарат LG G7 безпосередньо під час тестування отримав апдейт програмного забезпечення. Воно, припускають журналісти Forbes, охоплювало також оновлення системи безпеки, оскільки телефон стало значно важче обдурити створеною головою.

Протестований iPhone X не вдалося обдурити роздрукованою моделлю голови. Хоча у 2017 році фахівці компанії Bkav, яка займається безпекою, замовили спеціальну маску, створену на 3D-принтері. З нею їм вдалося обійти технологію розпізнавання обличчя в мобільнику Apple.