Майже 10 млн геймерів Android постраждали від від вірусів у Huawei AppGallery

Cynos переслідує користувачів Android протягом семи років

Майже 10 млн користувачів смартфонів Huawei, Honor та інших гаджетів з доступом до магазину Huawei AppGallery постраждали від вірусів у ньому. Про це повідомили фахівці компанії “Доктор Веб”, які виявили десятки ігор, що заражали жертв новим варіантом шкідливого ПЗ Cynos. Cynos переслідує користувачів Android протягом семи років.

Шкідника Cynos знаходили у багатьох типах додатків, починаючи від додатків для дорослих і закінчуючи нешкідливими іграми для домашніх тварин. Одна з ігор, виявлених “Доктором Вебом”, мала аудиторію у понад 425 000 користувачів. Ще один додаток встановили більш ніж 2 мільйона жертв.

Huawei швидко відреагувала на повідомлення про наявність цього шкідника. “Вбудована система безпеки AppGallery швидко виявила потенційний ризик в цих додатках”, – заявили в компанії, додавши, що працюють з постраждалими розробниками для усунення неполадок в їх додатках.

Остання версія шкідливої програми Cynos.7.origin, за даними “Доктор Веб”, була вбудована в 190 ігор в AppGallery. Після установки і запуску ігри часто просять користувачів надати різні дозволи і не всі користувачі Android досить обережні, коли з’являються запити на незрозумілий дозвіл.

У випадку з Cynos надання дозволу відкриває шкідливому додатку доступ до номера телефону жертви, координатам GPS, інформації про мережу оператора зв’язку та іншої технічної інформації про заражений пристрій. Це та інформація, яка може значно полегшити шахраям пошук жертв за допомогою додаткових атак, таких як SMS або телефонні шахрайства.

Android.Cynos.7.origin має можливість заливати заражений пристрій рекламою. Шахрайство з цифровою рекламою вже багато років є світовою загрозою. Витрати, пов’язані з цим злочином, за оцінками, досягнуть 44 мільярдів доларів до наступного року і складуть до 45% всіх витрат на цифрову рекламу.

Інші версії Cyanos можуть завдати більшої прямої шкоди користувачам. Відомо, що інші варіанти стягують плату за використання прихованих SMS-повідомлень і дзвінків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я