Субота, 2 Березня, 2024

Майже половина китайських смартфонів цього року отримає штучний інтелект

Нові гаджети від чотирьох топових китайських вендорів – Huawei, Xiaomi Technology, Oppo and Vivo, – а також інших брендів з Піднебесної матимуть одну схожу рису. Майже 50% випущених до кінця 2018 року пристроїв отримають додатки, які пропонуватимуть функції на основі штучного інтелекту, стверджують експерти DigiTimes.Подібне розширення функціональності телефонів стало можливим завдяки прогресу в чіпах від двох головних розробників – Qualcomm та MediaTek. За попередньою інформацією, вони мають позитивний прогноз на поставку мікросхем та планують наростити у другому кварталі 2018 року продажі процесорів з вбудованими засобами штучного інтелекту.

Подібне розширення функціональності телефонів стало можливим завдяки прогресу в чіпах від двох головних розробників – Qualcomm та MediaTek. За попередньою інформацією, вони мають позитивний прогноз на поставку мікросхем та планують наростити у другому кварталі 2018 року продажі процесорів з вбудованими засобами штучного інтелекту. Серед подібних чіпсетів можна назвати MediaTek Helio P60, а також Qualcomm Snapdragon 800, 700, 600. Усі вони мають спеціалізований блок NPU (neural processing unit), який відповідає за роботу штучного інтелекту.

Експерти вважають, що компанія MediaTek зафіксує зростання продажів на 20% у другому кварталі завдяки збільшенню обсягів замовлень Helio Р60 з боку китайських виробників. Однак раніше у другому кварталі на ринку можуть з’явитися мобільні платформи серії Snapdragon 700.

Зараз велика частина переносних пристроїв, які використовують штучний інтелект, страждає від нестачі потужності для запуску алгоритмів, тому найчастіше для цього використовують «хмари». Але автономні алгоритми можуть значно підвищити продуктивність смартфона, прибравши затримку в часі, яка виникає при пересиланні даних на віддалені сервери та назад. Також вони дозволять смартфону функціонувати офлайн, що дозволить користуватися штучним інтелектом без огляду на провали в покритті мобільних мереж.

Аналітики Counterpoint Technology Market Research прогнозують поступове поширення смартфонів з підтримкою технологій штучного інтелекту і машинного навчання, вбудованих на рівні процесорів. У 2018 році смартфони з підтримкою цих технологій на рівні процесора займуть 16% у загальному обсязі поставок комунікаторів, а у 2019-му частка збільшиться до 26%. До 2020 року чіпи з подібними можливостями будуть присутні у кожному третьому смартфоні, а сумарні відвантаження таких апаратів перевищать півмільярда штук.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися