Вівторок, 23 Липня, 2024

MegaMIMO 2.0 у кілька разів пришвидшить Wi-Fi

phone with free wifi on the screen

Бездротові мережі зможуть стати ще швидшими. Про це говорять дослідники Лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту при Массачусетському технологічному інституті. Вони опублікували статтю, в якій група під керівництвом професора Діни Катабі описує систему MegaMIMO 2.0. Ця розробка дозволяє передавати дані по бездротовому каналу втричі швидше порівняно із сучасними рішеннями.

Головна особливість технології полягає в тому, що безліч точок доступу координують роботу між собою, працюючи при цьому в одному і тому ж діапазоні частот без перешкоджання одна одній. MegaMIMO 2.0 може знайти застосування в бездротових мережах з інтенсивним навантаженням, наприклад, на концертах, виставках, великих спортивних подіях.

За словами авторів, сьогодні вирішити проблему недостатньої пропускної спроможності простим збільшенням передавачів не завжди можливо. Адже з ростом їхньої кількості в приміщенні вони заважатимуть один одному – відбуватиметься інтерференція радіосигналу. Система MegaMIMO 2.0 являє собою розподілену MIMO-систему, в рамках якої сигнали від точок доступу не відсилаються на одній і тій же частоті в один і той же момент часу. Так обладнання зможе ефективно працювати одночасно і використовувати весь доступний спектр частот.

За даними експериментів, MegaMIMO 2.0 дозволяє збільшити швидкість пересилання даних на 330%. Обладнання для цієї системи за розміром нагадує стандартний маршрутизатор. Воно містить процесор, систему обробки реального часу і плату передавача. Для боротьби з інтерференцією інженери використовували так звану техніку координації передавачів із синхронізацією їхніх фаз. Зі збільшенням кількості роутерів у системі швидкість пересилання даних може вирости ще більше, стверджують розробники.

Новинка поки що є виключно дослідницьким проектом, хоча в тексті прес-релізу автори називають її готовою до комерційного впровадження.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися