«Меми також мають права»: інтернет-мем уперше виграв судовий позов

У 2013 році Grumpy Cat Limited уклала угоду з фірмою з випуску напоїв Grenade. Вони запустили бренд охолодженої кави Grumpy Cat Grumpuccino.

Популярний мем про завжди незадоволеного кота отримав право на власне існування. Юристи говорять, що це сигнал для інших мемів: вони мають також мають власні права. Компанії, яка без дозволу використала мем з котиком, доведеться заплатити майже три чверті мільйона американських доларів.Grumpy Cat

Свій вердикт американський суд виніс у справі компанії Grumpy Cat Limited проти продукту Grumpy Cat Grumpuccino.

Фірма Grumpy Cat Limited з’явилася у 2012 році, коли кішка на прізвисько Соус Тардар стала популярною в інтернеті завдяки своєму виразу обличчя – вона виглядає завжди похмурою. Тому інтернет-користувачам вона більш відома як Сердитий Котик. Компанію Grumpy Cat Limited заснувала власниця тварини Табата Бундесен. На Facebook кіт Grumpy Cat має більше 8,7 млн фоловерів, у Instagram ця цифра суттєво більша.

У 2013 році Grumpy Cat Limited уклала угоду з фірмою з випуску напоїв Grenade. Вони запустили бренд охолодженої кави Grumpy Cat Grumpuccino.

Згодом фотографії невдоволеного кота почали використовувати для інших продуктів, на які не укладали угоди. Тому у 2015 році Grumpy Cat Limited подала до суду на порушення авторських прав. Юристи Grenade при цьому стверджували, що кіт не виконав свою частину угоди з просування кави.

Цього тижня суд завершив трирічну справу, присудивши Grenade виплатити $710 тис. за порушення авторських прав. «Це важливий прецедент, коли ви володієте чимось таким, як інтернет-мем. Це перший вердикт, винесений на користь вірусного мема. У мемів теж є права», – заявив адвокат компанії Grumpy Cat Limited.