Понеділок, 11 Грудня, 2023

Менеджер паролів: принцип роботи, у чому користь та який вибрати

У статті розказано, як працює менеджер паролів і чому варто ним користуватися. Також у ній міститься короткий огляд онлайн-сервісу Webpass.

Що таке менеджер паролів: особливості та переваги програмного забезпечення

Навіть якщо ваші паролі складаються з 15-20 символів і містять цифри, знаки та букви верхнього та нижнього регістрів, це все одно не гарантує безпеку ваших даних. Якщо втратити доступ до особистого акаунта в соцмережі просто прикро, то виток даних у компанії може мати непоправні наслідки. Саме тому спеціалісти з кібербезпеки рекомендують використовувати менеджер паролів для створення унікальних послідовностей та керування доступом співробітників до даних. Що це таке та який сервіс обрати, розповідаємо в статті.

Принцип роботи

Менеджер паролів — це програмне забезпечення, яке призначене для полегшення роботи з паролями. Коли ви реєструєтеся на новому сайті або створюєте будь-який акаунт, треба вказати логін і пароль для входу. Але чим банальнішим є останній, тим вища ймовірність підібрати пароль до вашого акаунту.

Вигадати складний, а головне — унікальний пароль складно, тож для цього можна скористатися спеціальним ПЗ, який генерує його замість вас. Запам’ятати складну послідовність символів допоможе «хранілка» — спеціальне сховище, де зберігаються всі паролі.

Щоб пояснити, як працює такий диспетчер, можна провести аналогію з блокнотом на замку. Уявіть, що на його сторінках записані дані для входу в усі облікові записи. Виходить, що ключ від блокнота також є ключем від усіх паролів. В IT-галузі такий ключ називається майстер-паролем: він необхідний для доступу до сховища.

Може здатися, що це навпаки небезпечно, адже достатньо зламати майстер-пароль, і можна отримати доступ до будь-якої інформації з акаунтів людини. Але насправді, якщо встановити надійний майстер-пароль, який раніше ніде не використовувався, можна захистити свої облікові записи від несанкціонованого доступу.

Звичайно, це найпростіша схема, але існують складніші варіанти. Наприклад, корпоративний диспетчер. Він призначений для компаній і допомагає контролювати та керувати рівнем доступу працівників до інформації.

Навіщо користуватися такими програмами?

Є безліч причин, чому краще скористатися ними:

 • захист паролів. Компанії мають хешувати пароль кожного разу, коли користувач його вводить. Однак багато з них не використовуються сучасні та надійні алгоритми, а дехто взагалі не переймається хешуванням. Таке халатне ставлення до безпеки — лазівка для хакерів;
 • збереження паролів в одному місці. Це головна функція програми, яка збереже будь-яку кількість паролів;
 • автоматичне заповнення даних для входу. Програма вказує дані для авторизації за конкретною URL-адресою;
 • визначення небезпечних сайтів. ПЗ визначає правильну URL-адресу для конкретного ідентифікатора входу. Якщо є ризик підміни URL, дані не вводяться автоматично.

А ще використання таких програм — гарантія безпечного обміну паролями для співробітників компанії та можливість надавати їм доступ до інформації та позбавляти його.

Webpass — надійний сервіс для вашого бізнесу

Якщо ви шукаєте безпечне сховище паролів, рекомендуємо звернути увагу на платформу Webpass. Цей онлайн-сервіс допоможе контролювати створення, зберігання та обмін паролями, а ще — їх зберігання у сховищі. Webpass є багатоплатформовим ресурсом, завдяки чому працювати з ним можна на різних платформах, синхронізуючи дані між ними.

Що пропонує Webpass:

 • генератор унікальних паролів;
 • налаштування їх складності;
 • контроль актуальності паролів;
 • збереження історії змін;
 • імпорт даних з Excel і CSV;
 • шифрування інформації;
 • можливість керувати доступом до паролів.

Але головна перевага Webpass полягає в абсолютній безпеці. Навіть сам сервіс не має доступу до ваших даних, оскільки вони зберігаються в локальному сховищі браузера. А ще ресурс повідомить вас, якщо з’явиться ризик несанкціонованого доступу. Якщо будь-хто спробує підібрати пароль до акаунта в сервісі Webpass, система безпеки помітить спробу та швидко заблокує її.

Очевидно, що менеджер паролів — дійсно необхідний сервіс, який допомагає захистити найбільшу цінність — інформацію. Якщо шукаєте надійну систему для компанії, багатофункціональний Webpass — саме те що треба.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися