Четвер, 13 Червня, 2024

Месенджери виручають копів у складну хвилину

Популярні інтернет-месенджери виявляються надійнішим каналом зв’язку для правоохоронців, ніж інші. Принаймні саме WhatsApp дозволив бельгійській поліції працювати під час терактів у Брюсселі.

Бельгійським копам довелося використовувати WhatsApp замість звичної системи ASTRID після того, як ісламісти скоїли теракти в аеропорту столиці Бельгії та на одній зі станцій підземки Брюсселя. Звичайний мобільний зв’язок після цих подій не працював. Поліції довелося налагодити спілкування, обравши як інфраструктуру популярний месенджер. Як тільки стало відомо про проблему зі зв’язком, комісар федеральної поліції Бельгії Катрін Де Болль доручила провести перевірку спеціалізованої мережі ASTRID і мережі столиці.

A.S.T.R.I.D. – це державна бельгійська корпорація, яка надає однойменну спецмережу для комунікації спецслужб. Серцем цієї системи є мережа диспетчерських центрів, до яких надходять дзвінки від екстрених номерів, датчиків і сигналізацій, а також польових робітників. ASTRID інтегрована із громадською телефонною системою, але використовує власне обладнання. Система складається із 400 базових станцій та десяти диспетчерських центрів, які здатні обслуговувати до 10 тисяч користувачів. Перші 40 базових станцій системи з’явилися у бельгійському регіоні Фландрія у 2001 році, а до 2003 року вона працювала на повну потужність.

Після того, що сталося у Брюсселі, мережі зв’язку виявилися перевантаженими. Занадто багато абонентів намагалися спілкуватися – пожежні, швидкі, правоохоронці, звичайні користувачі тощо. «Це була безвихідна ситуація. Накази ми не отримували, і ніхто не знав, що відбувається. Мережа не працювала, – каже представник поліції Брюсселя, який брав участь у ліквідації наслідків терактів. – На щастя, WhatsApp працював. Без додатка ми б не змогли спілкуватися один з одним».

«Радіомережа ASTRID працювала в рамках країни, але в Брюсселі були проблеми – мережа була занадто завантажена. Майже відразу після атак прилеглі вишки ASTRID виявилися перевантаженими, після чого протягом кількох годин спостерігалися проблеми», – розповів представник ASTRID Фредерік Лангендріс. Зараз мережа намагається оптимізувати свою інфраструктуру, щоб виключити подібні проблеми в майбутньому.

За матеріалами: Bronews, RTBF.be

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися