П’ятниця, 14 Червня, 2024

Новий квадрокоптер літає, плаває та їздить верхи

Науковець Лі Вень з Університету Бейхан у Пекіні створив квадрокоптер-амфібію. Він літає як звичайнкий дрон, але також може занурюватися під воду та їздити верхи на інших об’єктах, кріплячись до них за допомогою присоски. Автор розробки каже, що її можна використовувати для відстеження морських тварин, таких як кити.

Присоска створена за аналогом присоски риби ремори, яка прикріплюється до більших морських істот у симбіотичних стосунках.

«Моя початкова думка була: «Давайте знайдемо точку, де ми зможемо перемогти природу, — каже Лі Вень. – Давайте зробимо робота, який вміє не тільки плавати та триматися під водою, а й може літати в повітрі та зависати в повітрі. Я не думаю, що є тварини, які можуть це зробити».

Вен і його колеги створили 3D-друковану копію присоски риби Remora. Невелика гумова прокладка має сегментовану структуру, яка може створити надійне ущільнення, навіть коли частина прокладки не контактує з поверхнею.

Змінюючи об’єм кожного сегмента після створення ущільнення за допомогою гідравлічного приводу можна створити сильне всмоктування.

Вен каже, що його також надихнуло те, як зимородки можуть летіти у воду і ловити здобич, складаючи крила, коли потрапляють на водяну поверхню. Ротори дрона мають шарнірні лопаті, які автоматично складаються та розгортаються, коли оберти в хвилину змінюються між високою швидкістю, необхідною для польоту в повітрі, і нижчими, які ефективніше працюють у воді.

Під час лабораторних випробувань безпілотник довжиною і шириною 40 сантиметрів успішно приєднався до рухомого підводного робота, зачепив його на короткий час і знову від’єднався. Будучи прикріпленим, він споживав приблизно 5% електроенергії, яку б використав при власному двигуні.

Дрон також може їздити на об’єктах у повітрі, тоді він використовує близько 2% енергії, необхідної для польоту. Робот може пробити поверхню води, стабільно літати в повітрі і повторно занурюватися багато разів за одну подорож.

Машина працює на глибині до 2,2 метра, що обмежено його бортовим зв’язком з контролерами поза водою. Але дослідники кажуть, що майбутні автономні пристрої зможуть працювати на набагато більших глибинах.

Вен припускає, що дрон може бути корисним у дослідницьких експедиціях та дослідженнях дикої природи у віддалених місцях. Наприклад, він міг летіти достатньо високо, щоб помітити китів, зануритися у воду, щоб прикріпити GPS-мітку, а потім повторити процес багато разів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися