Неділя, 14 Квітня, 2024

Microsoft: Edge менше за інші браузери споживає акумулятор

Microsoft стверджує, що вбудований у Windows 10 браузер Edge витрачає менше енергії, ніж інші популярні браузери – Mozilla Firefox, Google Chrome та Opera. Лабораторні результати показують енергоефективність Edge.

34073e232b08ecf821cd4873a42d46f7

У блозі Microsoft нагадує, що браузер Edge спочатку розробляли для максимального розкриття потенціалу пристроїв з мінімальним використанням ресурсів. Компанія вирішила перевірити дослідним шляхом, чи вийшло це завдання виконати, і підключила кілька пристроїв до ватметрів. Для тесту вибрали Surface Pro 3, Surface Pro 4 і Surface Book.

На кожному пристрої фахівці автоматизували стандартну роботу в одному з популярних браузерів. Дії передбачали відкриття сайтів, прокручування статей, перегляд відео, відкриття нових вкладок для кожного завдання. Пристрої «ходили» по звичайних для людей ресурсах: Facebook, Google, YouTube, Amazon, Wikipedia та інших. На діаграмі нижче показано середню споживану потужність для ідентичних завдань у міліватах.

 

fad5b70efa4e438656264291aa84350a

У лабораторних експериментах комп’ютер під Edge працює на 36-53% довше на одному заряді батареї проти зразків з іншими браузерами. Крім пристроїв Surface у лабораторії Microsoft перевіряли енергоефективність браузерів на десктопах, ноутбуках, планшетах та інших гаджетах.

Відповісти на питання про енергоефективність допомогла і статистика з реального світу. Під Windows 10 працюють сотні мільйонів пристроїв, і багато з них регулярно надсилають телеметрію. Сервіс Energy Estimation Engine на всіх пристроях з Windows 10 стежить за енергоспоживанням «заліза» й додатків. Отримана інформація підтвердила результати першого експерименту.

 

e34f0de54eb2a9c10b08d03a0ab9633d

 

Після двох експериментів Microsoft потрібно було наочно показати низьке енергоспоживання Edge звичайним користувачам. Тому фахівці-маркетологи поставили поруч чотири Surface Book з Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox і Opera та крутили відео у високій роздільній здатності по Wi-Fi, поки батарея не сяде. Усе це було подано у вигляді таймлапс-відео.

  

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися