Субота, 24 Лютого, 2024

У США хочуть поділити інтернет на касти, відмовившись від мережевого нейтралітету

Головний стовп, на якому виріс і тримається нинішній інтернет, може почати зникати. У США, в якій розміщуються найбільші ІТ-гіганти планети та контролювальні інтернет-організації, планують відмовитися від мережевого нейтралітету. Завдяки йому ви маєте однакову швидкість доступу до будь-яких сайтів. Експерти побоюються, що прийняття цього закону створить прецедент для інших країн.

мережевого нейтралітету

Високопоставлений чиновник Федеральної комісії зв’язку США (FCC) розкрив плани щодо відмови від мережевого нейтралітету. Американським провайдерам на кшталт AT&T і Verizon дадуть право «придушити» трафік одних інтернет-сервісів і надати привілейовані канали для інших.

Для споживачів це означає, що вже буде мало дивитися на швидкість пересилання даних, яку рекламує провайдер. Необхідно буде вибирати тарифні плани зі швидким доступом до сайтів, які цікаві в першу чергу. Доступ до інших сайтів у таких тарифах може бути суттєво сповільненим.

Повідомлення FCC породило в Мережі дебати щодо свободи слова та контролю інформації в інтернеті. Телеком-гіганти, такі як AT&T і Verizon, виступають за позбавлення мережевого нейтралітету. Свою пропозицію вони мотивують тим, що зараз рівнозначний доступ до всіх сайтів не дає їм пропонувати клієнтам нові послуги та експериментувати з новими бізнес-моделями. За їхніми словами, мережевий нейтралітет також заважає будівництву інфраструктури, розширенню мережі та інноваціям.

Захисниками мережевого нейтралітету виступають компанії, які заробляють гроші на онлайн-послугах. Серед них – Microsoft, Twitter, Amazon, Netflix, Google, Amazon та інші гіганти ринку. Деякі з них входять в інтернет-асоціацію США, до якої стурбовані користувачі направили вже 20 млн коментарів. «Ми розчаровані, що пропозиція, озвучена FCC, не збереже мережевий нейтралітет. Він гарантував, що інтернет залишиться відкритим для всіх», – заявила віце-президент Facebook Ерін Іган.

Голосування за нові правила доступу до інтернет-сайтів відбудеться 14 грудня. Його прийняття може стати прецедентом для регулювальних органів інших країн і лобістів телекомунікаційних компаній. Останні вже давно побоюються перетворитися на «трубу» з пересилання даних, тоді як основні кошти зароблятимуть на онлайн-сервісах. Контроль над доступом до окремих сайтів дозволить телеком-фірмам захистити свою фінансову позицію.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися