Google запустив віртуальну машину часу, щоб дивитися на міста 200 років назад

створений сервіс може стати архівом кварталів, які не мають історичної цінності та які не будуть зберігати

Інженер Раймондас Ківеріс з відділу Google Research створив віртуальну машину часу для міст. Новий сервіс дозволяє подивитися еволюцію населених пунктів за останні 200 років. Проект відкритий і кожен може додати своє рідне місто.

Проект називається r?.city та націлений показати як виглядали міста в минулому з висоти пташиного польоту та з точки зору пішохода. Користувачеві доступний слайдер, яким він може обирати рік. Залежно від цього на карті показуватимуться історично точні відображення будівель та вулиць.

Нині на карті нанесені переважно міста США. Для відтворення їхнього вигляду в минулому використовувалися карти пожежного страхування. В них міститься детальна інформація про споруди (вік, розмір, висота, форма даху, матеріали).

Ківеріс хоче, щоб до його проєкту приєдналися бібліотекарі та ентузіасти, які можуть додавати контент на базі своїх історичних джерел, включаючи фотографії. Їх аналізує штучний інтелект та створює на їхній основі 3D-моделі.

В майбутньому, сподівається Ківеріс, мапа зможе демонструвати не лише зовнішній вигляд будівель минулого, а й їхній інтер’єр. Також, каже він, створений сервіс може стати архівом кварталів, які не мають історичної цінності та які не будуть зберігати.

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я