Microsoft готує хмарні ПК на Windows: перші деталі

Microsoft CloudPC запропонує три апаратні конфігурації

У 2021 році очікується запуск нового сервісу Microsoft CloudPC, який дозволить мати персональний комп’ютер будь-де у світі. Сама віртуальна машина знаходитиметься в «хмарі», а доступ до неї можна отримати віддалено з інших комп’ютерів, смартфонів чи планшетів. Нещодавно з’явилися перші деталі про сервіс Microsoft CloudPC.

Microsoft Cloud PC – це нова стратегія на базі технології Windows Virtual Desktop, яка перетворює робочий комп’ютер на сервіс. Користувачам Cloud PC потрібно буде менше хвилюватися про апаратну та програмну частину. Для його використання потрібен лише будь-який гаджет, на який можна встановити клієнт віддаленого доступу, та інтернет.

Хмарні комп’ютери використовуватимуть технології віртуалізації Microsoft Azure. Сам сервіс Microsoft CloudPC носить кодове ім’я Project Deschutes і буде доступний на сайті cloudpc.microsoft.com. Доступ до хмарних комп’ютерів CloudPC можна отримувати через інструмент віддаленого робочого столу Microsoft Remote Desktop. Останній доступний на Windows 10, macOS, iOS, Android.

Microsoft CloudPC запропонує три апаратні конфігурації:

  • лайт: 2 віртуальних процесори, 4 ГБ оперативної пам’яті, 96 ГБ SSD
  • стандарт: 2 віртуальних процесори, 8 ГБ оперативної пам’яті,. 96 ГБ SSD
  • поліпшений: 3 віртуальних процесори, 8 ГБ оперативної пам’яті, 40 ГБ SSD

Сайти cloudpc.microsoft.com та deschutes.microsoft.com вже доступні, але не працюють і при спробі увійти показують заглушку. Також для використання CloudPC потрібний буде акаунт компанії або навчального закладу.

Переваги хмарного комп’ютера в тому, що ним можна користуватися як звичайним ПК, але не бути прив’язаним до одного місця та до одного гаджета. На такому хмарному комп’ютері можна використовувати усі звичні додатки для Windows.

Поточна операційна система Windows 10 з моменту свого виходу розробляється за моделлю сервісу, а не кінцевого продукту. Microsoft вже не заробляє такі як раніше гроші на Windows. Сьогодні головні прибутки компанії генерують хмарні сервіси Azure.

Деякі експерти прогнозують заміну Windows на Windows Virtual Desktop чи інший сервіс по моделі робочого місця як послуги Desktop-as-a-Service (DaaS).

1 коментар

  1. Можем ли надеяться, что Майкрософт наконец запилит РДП клиент для Линукс

Comments are closed.