П’ятниця, 1 Березня, 2024

Microsoft хоче захищати користувачів криптовалютою Bitcoin

Віртуальні гроші Bitcoin можуть стати системою захисту для юзерів продукції Microsoft. Технологічний гігант працює над системою, яка дозволить убезпечити авторизаційні дані користувачів від крадіжки.

Ідея полягає в тому, щоб створити портативний спосіб авторизації доступу для різних сервісів. Сьогодні дані для входу зберігають та контролюють організації. Через це витоки даних з їхнього боку уражають велику кількість людей одночасно. При використанні блокчейну ці ключі не зберігатимуться в одному місці, що підвищить захист.

Для роботи таких децентралізованих способів авторизації необхідно, щоб вони були популярними. Саме тут у пригоді стають криптовалюти, які вже мають певний рівень поширення. Також вони мають готові системи блокчейну, завдяки чому не потрібно розробляти ще один стандарт.

Нині Microsoft працює з експертами World Wide Web Consortium, які займаються розвитком інтернету, та Decentralized Identity Foundation, куди входять Aetna, IBM, Mastercard.

Хоча криптовалюти є хорошим способом вирішення проблеми популяризації нового способу доступу та створення блокчейну для нього, залишається питання, чому Microsoft обрала саме Bitcoin. Це перша та найпопулярніша криптовалюта, однак вона має низку суттєвих обмежень, головне з яких – дуже низька швидкість транзакцій. Поки що в Microsoft планують обійти цей момент використанням міжпланетної файлової системи InterPlanetary File System (IPFS). У компанії кажуть, що так можна підняти швидкість роботи до десятків тисяч операцій за секунду, тоді як Bitcoin дозволяє здійснити за цей час менше 10 операцій.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися