Неділя, 16 Червня, 2024

Смартфони перетворили на детектори напрямку пострілів

Військові й досі часто визначають місцеперебування снайперів традиційним методом за допомогою манекена, адже система визначення траєкторії пострілу не завжди під рукою. Очікувати, що такі системи стануть доступними кожному солдату, неможливо – вартість установки Boomerang III від лідера ринку Raytheon складає $15 000 за штуку. Однак науковці з Інституту Сент-Луїса показали, що кожен вояк уже має в кишені такий акустичний детектор – це смартфон.

Розробка дослідників спирається на дві особливості сучасної зброї. Під час пострілу з’являється конус надзвукової ударної хвилі, яка випереджає кулю. Майже відразу за цим звуком йде хвиля від гарячих газів, яка поширюється у вигляді сфери з стрілком у центрі.

Мікрофони для роботи акустичної системи дослідники пропонують взяти з тактичних навушників Tactical Communication and Protective Systems (TCAPS), які носять сьогодні солдати. Ці навушники захищають слух від пошкодження гучними звуками – пострілами, вибухами тощо. Для цього вони постійно вимірюють своїми мікрофонами рівень гучності і блокують гучні звуки, але пропускають безпечні, наприклад, голоси людей.

Використовуючи мікрофони навушників, система на базі смартфона визначає різницю в часі, коли дві звукові хвилі від пострілу надійдуть до кожного вуха солдата. Дані передаються по Bluetooth на телефон військового, де алгоритм визначає на мапі траєкторію руху кулі.

Розробники кажуть, що ця система досить ефективна в реальних умовах. Смартфон із потужним процесором дозволяє виконати обрахунки та показати результат за півсекунди.

Вчені вже працюють над серійним зразком для постачання військовим. Очікується, що він з’явиться у 2021 році.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися