Microsoft хоче запустити магазин іграшок для iPhone та Android

для компанії буде «досить тривіально» адаптувати свої програми Xbox і Game Pass для продажу ігор і підписок на мобільних пристроях.

Microsoft готується запустити новий магазин додатків уже наступного року. Це буде магазин з іграми для iPhone та Android, якщо придбання Activision Blizzard за 75 мільярдів доларів буде схвалено регуляторами. Так Microsoft планує захопити частку ринку, коли у березні 2024 року почнуть діяти нові правила ЄС, які вимагають від Apple і Google відкрити свої мобільні платформи для сторонніх магазинів додатків.

«Ми хочемо мати можливість пропонувати Xbox і контент від нас і наших сторонніх партнерів на будь-якому екрані, де хтось захоче грати, — сказав Філ Спенсер, виконавчий директор Microsoft Gaming. – Сьогодні ми не можемо зробити це на мобільних пристроях, але ми хочемо будувати світ, який, як ми думаємо, прийде, де ці пристрої будуть відкриті».

Microsoft наразі бореться з регуляторними органами в США, Європі та Великобританії, які висловлюють занепокоєння щодо потенційної монополії після його запланованої купівлі розробника Call of Duty – однієї з найпопулярніших ігор у світі. Sony був гучним противником угоди.

Однак Спенсер стверджував, що ця угода може посилити конкуренцію на тому, що він назвав «найбільшою платформою, на якій люди грають» — смартфонах — де Apple і Google управляють тим, що деякі антимонопольні органи називають «дуополією» на розповсюдження ігор та інших програм.

Очікується, що ЄС призначить Apple і Google «привратниками», вимагаючи від них змінити правила, які регулюють розповсюдження програм на пристроях iPhone і Android. Однак великі технологічні компанії можуть оскаржити визначення, відклавши виконання після крайнього терміну наступного березня.

Визнаючи, що важко точно передбачити, коли Microsoft зможе запустити власний магазин, Спенсер сказав, що для компанії буде «досить тривіально» адаптувати свої програми Xbox і Game Pass для продажу ігор і підписок на мобільних пристроях.

Поточна відсутність у Microsoft мобільних ігор була «очевидною дірою в наших можливостях», яку потрібно було заповнити Activision Blizzard, додав він.

За його словами, хітові ігри, такі як Call of Duty Mobile, Diablo Immortal і Candy Crush Saga, а також інші, що знаходяться в розробці, будуть «виключно важливими» для залучення гравців із торгових майданчиків Apple і Google до мобільного магазину Xbox.

Microsoft і Apple роками сперечалися щодо того, як хмарний ігровий сервіс Microsoft, який є частиною Xbox Game Pass, працює на iPhone. Microsoft стверджує, що правила Apple App Store обмежують можливість пропонувати хмарні ігри в рамках одного мобільного клієнта, який працює на iPhone. Нині користувачі змушені отримувати доступ до служби Microsoft через веб-браузер, що призводить до зниження продуктивності.

Apple заперечує, що блокує хмарні ігрові програми, але правила App Store вимагають від постачальників перераховувати кожну гру в App Store окремо. Apple не дозволяє купувати окремі ігри на вітрині магазину в межах рідних програм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я