Субота, 25 Травня, 2024

Microsoft попередила, що ПК із сучасними процесорами псують дані

Корпорація Майкрософт попередила, що пристрої Windows з найновішими процесорами можуть пошкоджувати дані. У компанії уже готують патч, але зазначають, що він значно знижує продуктивність ПК.

Попередження про пошкодження даних з’явилося в публікації служби підтримки (KB5017259). Воно стосується пристроїв, чиї процесори підтримують найновіший набір інструкцій Vector Advanced Encryption Standard (VAES).

Цікаво, що новітні процесори, з якими ПК може псувати дані, включені в список сумісних, які рекомендувала Microsoft при презентації Windows 11. Проблема також стосується Windows Server 2022.

При застосуванні оновлення значно знижується продуктивність роботи технологій BitLocker, TLS, а також пропускна здатність диска. За словами Microsoft, операції з використанням інструкцій AES можуть бути вдвічі повільнішими.

Microsoft написала: «Ми додали нові шляхи коду до версій SymCrypt для Windows 11 (оригінальний випуск) і Windows Server 2022, щоб скористатися перевагами інструкцій VAES (векторизований AES). SymCrypt є основною криптографічною бібліотекою в Windows. Ці інструкції діють на базі розширень AVX для обладнання з найновішими підтримуваними процесорами.

У Microsoft обіцяють, що продуктивність ПК повертається до початкового рівня після встановлення випуску безпеки від 12 липня 2022 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися