Вівторок, 18 Червня, 2024

60-річні жорсткі диски залишаться ще на 15-20 років

Жорсткі диски (HDD) для персональних комп’ютерів уперше показали майже 60 років тому – у 1956 році. І, за словами фінансового директора Seagate Technology, цей вид накопичувачів залишиться на ринку ще принаймні 15-20 років. У майбутньому HDD освоять масу технологій і збільшать свою ємність у десятки разів.

«Я вважаю, що жорсткі диски залишаться надовго, принаймні на 15-20 років», – сказав на 33-й конференції Nasdaq Investor Program старший віце-президент з фінансів компанії Seagate Дейв Мортон.

Останніми роками продажі жорстких дисків падали. За оцінками виробників цих накопичувачів Seagate і Western Digital, загальний готівковий ринок HDD у третьому кварталі 2015 року становитиме приблизно 118 млн одиниць. Для порівняння, у третьому кварталі 2010 року у світі продали близько 164 млн накопичувачів.

Динаміка продажів жорстких дисків

Зниження продажів HDD експерти пояснюють багатьма чинниками: зростанням популярності твердотільних накопичувачів (SSD), падінням продажів персональних комп’ютерів, збільшенням використання хмарних сервісів тощо.

Але вінчестери продовжують залишатися одними з найдешевших видів накопичувачів даних за вартістю зберігання одного гігабайта інформації. Ємність HDD збільшується, і в найближчі роки завдяки технологіям двомірного магнітного запису (TDMR) і термомагнітного запису (HAMR) зросте в кілька разів. За цими технологіями на черзі такі рішення, як Bit Patterned Media Recording (BPMR), Heated Dot Magnetic Recording (HDMR), а також різні комбінації технік.

План впровадження нових технологій запису даних у жорстких дисках

Торік консорціум ASTC, куди входять компанії, котрі беруть участь у розробці, виробництві та експлуатації накопичувачів на магнітних дисках, опублікував перспективний план, згідно з яким до 2025 року ємність жорстких дисків може збільшитися до 100 ТБ.

Якщо прогнози щодо майбутнього HDD справдяться, і ці накопичувачі використовуватимуться у 2035 році, це означатиме, що цей тип пристроїв буде служити людству приблизно 80 років – величезний термін для високотехнологічної галузі.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися