Microsoft прибере з Windows «Панель управління»

Близько тридцяти років у різних версіях операційної системи Windows, починаючи з Windows 2.0, яка вийшла у 1987 році, присутня «Панель управління». Однак незабаром звичний для всіх користувачів цієї ОС елемент зникне.

За словами керівника програм у Microsoft Брендона Лебланка, «Панель управління» замінять на розділ «Параметри». Це відбудеться після того, як туди перенесуть усі відсутні налаштування.

Користувачі часто скаржилися на незручності, пов’язані з наявністю в операційній системі двох додатків з аналогічними функціями. Перед випуском Windows 10 пропозиція залишити єдину панель налаштувань, за яку споживачі голосували через сайт UserVoice, була однією з найбільш популярних.

Два додатки з налаштуваннями з’явилися після того, як Microsoft почала створювати єдину операційну систему і для ПК, і для гаджетів із сенсорними екранами. Віце-президент Microsoft Гебріель Еул пояснив, що якщо у Windows одночасно присутні і «Параметри», і «Панель управління», це призводить до ускладнення розробки. Крім того, зростає споживання оперативної пам’яті й дискового простору.

До Windows 8 в операційній системі Microsoft був лише один системний додаток для налаштування параметрів – «Панель управління». У Windows 8 з’явився другий з такою ж функцією – «Параметри». Інтерфейс останнього оптимізували для сенсорних екранів. Із виходом оновлень і нових версій операційної системи кількість пунктів, які можна тут налаштувати, збільшувалася.