Microsoft та Intel хочуть стандартизувати гнучкі ноутбуки

Співпраця Intel та Microsoft поки знаходиться на початковому етапі, і тому вимоги до гнучких ноутбуків відомі лише в загальному вигляді

Очевидно, що найближчим технологічним проривом у гаджетах мають стати гнучкі екрани. Першими з’являться смартфони, а за ними можна очікувати інші типи пристроїв, разом з ноутбуками. Щоб останні не стали яскравим спалахом в історії технологій, а мали шанс стати серйозним сегментом, у Microsoft та Intel об’єдналися для розробки єдиного стандарту таких девайсів.

Точний вигляд гнучкого ноутбука поки невідомий, але попередньо це девайс, у якого над клавіатурою розміщений ще один екран. Найближчим прикладом можуть слугувати лептопи Apple Macbook, які саме мають додатковий невеликий дисплей над клавіатурою. Основна проблема такого екрана в тому, що багатьом не зрозуміле його призначення, а також необхідність його спеціальної підтримки в програмах.

Співпраця Intel та Microsoft поки знаходиться на початковому етапі, і тому вимоги до гнучких ноутбуків відомі лише в загальному вигляді. Ця девайси повинні мати процесор x86, підтримувати режим «завжди підключений», мати тривалу автономність, підтримувати стилус.

Деякі експерти вважають, що головні вимоги в таких пристроях мають висуватися не до апаратного, а до програмного забезпечення. Адже такі девайси поєднують в собі кілька класів гаджетів. У Intel та Microsoft повинні визначити, чи буде це гнучкий ПК, який виглядає та працює як гігантський смартфон, або це буде планшет.

В Intel та Microsoft вже демонстрували прототипи лептопів з двома екранами. Перша показала проект Honeycomb Glacier з двома петлями, а друга – гнучкий Surface.

Найбільш реалістичний прототип робочого гнучкого ноутбука показувала Lenovo. Вона презентувала 13-дюймовий девайс з гнучким екраном OLED роздільною здатністю 2K. Пристрій згинався навпіл.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я