Продажі ігрових ПК та моніторів б’ють рекорди

На думку аналітиків IDC, ключовим фактором позитивної динаміки став зростаючий споживчий попит на ринку ігрової електроніки

Квартальні продажі ігрових ПК, за даними IDC, зросли на 10,2%, продажі моніторів злетіли на 76,4%. У найближчі роки ринку обіцяють стабільність, значне зростання покажуть лише ігрові ноутбуки.

Згідно з даними глобального щоквартального моніторингу ринку ігрових пристроїв Worldwide Quarterly Gaming Tracker компанії IDC, світові поставки ігрових ПК і ноутбуків у третьому кварталі 2019 року досягли позначки в 10 млн пристроїв, що на 10,1% перевищує показники за аналогічний період минулого року.

Квартальні поставки ігрових моніторів за цей же період продемонстрували гігантське зростання на 76,4% і досягли 2,2 млн штук.

«Новітня лінійка процесорів і графічних прискорювачів AMD сприяла пожвавленню – особливо в середньоціновому та топовому секторах ринку ігрових систем, – зазначив аналітик IDC Джитеш Юбрані. – На додаток саме AMD підтримала сегмент систем самостійної збірки, який встиг просісти з першого кварталу 2019 року. Ми очікуємо, що в короткостроковій перспективі AMD продовжить своє зростання».

На думку аналітиків IDC, ключовим фактором позитивної динаміки стало зростання споживчого попиту на ринку ігрової електроніки. Однак свою роль також зіграв зовнішній чинник – побоювання про потенційну можливість зростання цін на ігрові ноутбуки та дисплеї в разі подальшого зростання митних тарифів у США. Додатковим приводом для занепокоєння також став дефіцит процесорів Intel.

За даними IDC, у третьому кварталі 2019 року ринок ігрових ПК і ноутбуків виріс у Європі, на Близькому Сході та в Африці (регіон EMEA) на 2% проти аналогічного періоду роком раніше, досягнувши обсягу 2,2 млн одиниць. У наступному кварталі також очікується зростання на 4,1% на рік. У Західній Європі зростання було помірним з динамікою на рівні 0,4% в рік.

В IDC прогнозують, що до кінця 2023 року ринок ігрових ПК і ноутбуків в регіоні EMEA зросте до 9,8 млн, при цьому середньорічний темп приросту за чотири роки становитиме 3,8%.

На перспективу до 2023 року аналітики IDC прогнозують стабільну і майже незмінну ситуацію на ринку ігрових систем. Невелика від’ємна зміна середньорічних темпів зростання ринку на рівні -0,2%, відбудеться у зв’язку з очікуваним переходом користувачів з Китаю та Західної Європи на ігрові ноутбуки.

В IDC, тим не менш, очікує, що глобальний ринок ігрових настільних ПК преміального класу залишиться актуальним – головним чином, за рахунок того, що саме цей формфактор забезпечує найкращу видовищність в іграх. Попит на ігрові монітори також буде рости за рахунок затребуваності моделей з більш високою роздільною здатністю і більш високою частотою оновлення кадрів. Згідно з прогнозом IDC, ринок ігрових моніторів в найближчі роки покаже середньорічний приріст на рівні 11,8% і досягне у 2023 року обсягу в 12,2 млн пристроїв.