Середа, 28 Лютого, 2024

Microsoft ускладнює зміну стандартного браузера в Windows 11

У майбутній операційній системі Windows 11 стане складніше користуватися улюбленим браузером. Microsoft ускладнює установку сторонніх браузерів в ролі стандартних у Windows 11. Розробники браузерів Mozilla, Opera, Vivaldi вже висловлюють своє занепокоєння.

У Windows 11 програмісти Microsoft змінили спосіб установки програм за вмовчанням. Єдиною можливістю легко встановити свій улюблений браузер стандартним в системі є спливаюче вікно, що з’являється при першому відкритті посилання після установки нового браузера.

Якщо користувач проігнорував спливаюче вікно і не обрав використовувати потрібний йому браузер в якості стандартного, йому доведеться заглибитися в налаштування ОС і власноруч змінювати додаток, що відкриває HTM, HTML, PDF, SHTML, SVG, WEBP, XHT, XHTML, FTP, HTTP, HTTPS.

У Windows 10, наприклад, змінити стандартний браузер дуже просто. Ця операційна система пропонує вибрати стандартний додаток для електронної пошти, карт, музики, відео та веб-браузер. Вона не змушує користувача встановлювати додаток для роботи з певним типом файлів.

Окрім ускладненої зміни дефолтного браузера, Windows 11 також видаватиме повідомлення з проханням краще обдумати відмову від браузера Microsoft Edge.

Ми дедалі більше турбуємося про тренд у Windows, – каже старший віце-президент Firefox Селена Декельман. – З моменту Windows 10 користувачі мали робити додаткові та непотрібні кроки, щоб встановити та зберегти свої дефолтні налаштування браузера. Ці бар’єри в кращому випадку спантеличують і вони, схоже, створені для підриву вибору користувача не на користь браузера Microsoft”.

Схожу стурбованість висловлюють і розробники браузера Vivaldi. “Microsoft має історію таких дій, і, схоже, вони стають дедалі гіршими, – каже спікер Vivaldi. – – З кожною новою версією Windows стає складніше змінити додатки за вмовчанням. Вони розуміють, що єдиний спосіб, у який вони можуть примусити користувачів використовувати їхній браузер є замкнути їх всередині”.

Директор підрозділу Android, Chrome та Chrome OS опублікував свою думку в Twitter: “Це від компанії, яка заявляє про найбільшу відкритість та з найбільшим вибором. Я сподіваюсь, це особливість лише оглядової версії і фінальний реліз Windows 11 відповідатиме їхнім заявам. Це далеко від “вибору”.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися