Середа, 19 Червня, 2024

Microsoft все-таки «закрутить гайки» макросам в Word, Excel

Microsoft не відмовляється від своїх планів збільшити безпеку користувачів програм Word, Excel, Powerpoint. Навіть попри те, що самі юзери проголосували за зручність користування замість безпеки. Microsoft надасть користувачам певний період свободи, а потім «закрутить гайки» макросам в додатках Office.

Минулого тижня софтверний гігант скасував заплановане повне блокування макросів у пакеті Office. Це сталося раптово, чим здивувало ІТ-адміністраторів, які готувалися до того, щоб Microsoft заборонила користувачам Office легко вмикати макроси у файлах Office, завантажених з Інтернету. Зміни, призначені для підвищення безпеки в Office, повинні були запрацювати в червні, але Microsoft раптово скасувала блокування 30 червня.

«Після відгуків користувачів ми тимчасово скасували цю зміну, поки ми вносимо деякі додаткові правки для покращення зручності використання, — пояснює Келлі Ейкмейер, головний менеджер із продуктів у Microsoft, у оновленій публікації в блозі. – Це тимчасова зміна, і ми повністю прагнемо внести зміни за замовчуванням для всіх користувачів».

Microsoft не розповіла про зміни, які вона планує внести для покращення зручності використання. Спочатку компанія планувала змусити користувачів Office щоразу вмикати макроси, спеціально відзначивши опцію розблокування у властивостях файлу. Для цих додаткових кроків знадобиться навчання користувачів. Схоже, Microsoft реагує на відгуки, щоб потенційно спростити ввімкнення макросів у надійних файлах.

Зараз користувачі Office можуть просто натиснути кнопку ввімкнення макросів всередині банера у верхній частині екрану. Microsoft планувала заблокувати цю функцію та замість цього відправляти користувачів Word, Excel на веб-сайт підтримки з інструкціями щодо активації макросів для кожного окремого файлу.

Протягом багатьох років макроси у файлах Word, Excel, Powerpoint були надійним каналом інфікування комп’ютерів з Windows. Зловмисники регулярно націлювали шкідливі макроси на документи Office. Тому повне блокування макросів за замовчуванням має значно знизити загрозу з боку цього вектора атаки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися