Четвер, 13 Червня, 2024

Користувачі Word та Excel вибрали зручність та віруси замість безпеки

Microsoft скасовує рішення про блокування макросів Office за замовчуванням. Таке рішення компанія прийняла раніше, щоб підвищити безпеку користувачів свого офісного пакета. Скасування рішення софтверний гігант пояснює отриманим зворотним зв’язком від користувачів.

Шкідливі макроси VBA, вбудовані в документи Office, більше не будуть автоматично блокуватися в Access, Excel, PowerPoint, Visio та Word.

«Грунтуючись на відгуках, ми скасовуємо цю зміну з Current Channel, — повідомила компанія у центрі повідомлень Microsoft 365. – Ми цінуємо відгуки, які ми отримали на даний момент, і ми працюємо над покращенням цього досвіду. Ми надамо ще одне оновлення, коли будемо готові знову випустити його на Current Channel. Дякуємо».

Блокування макросів за замовчуванням було дуже очікуваним, враховуючи, що макроси VBA є популярним методом просування широкого спектру зловмисних програм (зокрема Emotet, TrickBot, Qbot і Dridex).

Оскільки макроси VBA заблоковано за замовчуванням, усі очікували, що атаки, які доставляють зловмисне програмне забезпечення у файлах Word, Excel, Powerpoint, зникнуть.

На комп’ютерах, де ввімкнено автоматичне блокування макросів VBA, користувачі бачать сповіщення системи безпеки «РИЗИК БЕЗПЕКИ: Microsoft заблокувала запуск макросів, оскільки джерело цього файлу ненадійне».

Якщо натиснути на це сповіщення, воно спрямовує користувачів до статті, яка містить інформацію про ризики безпеки, пов’язані з використанням макросів Office зловмисниками, а також інструкції щодо ввімкнення цих макросів, якщо це абсолютно необхідно.

Клієнти Microsoft першими помітили, що Microsoft скасувала блокування в середу, побачивши старі кнопки «Увімкнути редагування» або «Увімкнути вміст» у верхній частині завантажених документів Office із вбудованими макросами.

«Згідно з отриманими відгуками, розпочато відкочування. Оновлення щодо відкочування триває, — відповіла Анджела Робертсон, головний менеджер із ідентифікації та безпеки в команді Microsoft 365 Office. – Прошу вибачення за будь-які незручності, пов’язані з відкочуванням, яке почалося до того, як оголошення про зміни стало доступним».

Microsoft не розкриває негативні відгуки, які змусили її зменшити ступінь безпеки додатків Office. За чутками, причиною стали юзери, які не можуть знайти кнопку «Розблокувати», щоб активувати макроси. Інші кажуть, що користувачам просто набридало розблоковувати макроси по кілька разів на день.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися