Microsoft закриває власний музичний сервіс Groove

Замість розвитку власної музичної служби Microsoft домовилася про співпрацю з відомим сервісом Spotify

Компанія Microsoft оголосила про швидке закриття свого фірмового музичного стримінгового сервісу Groove Music (Музика Groove). Він перестане працювати 31 грудня 2017 року.

Groove

Користувачам передплати компенсують витрачені кошти пропорційно невикористаному терміну. Microsoft планує незабаром припинити продажі передплати Music Pass.

Замість розвитку власної музичної служби Microsoft домовилася про співпрацю з відомим сервісом Spotify і буде спонукати користувачів переходити Spotify. При цьому власники підписки Music Pass зможуть перенести на Spotify всі плейлисти і колекції, а також отримати 60 днів пробного доступу в рамках Spotify Premium.

Microsoft перейменувала Xbox Music (Музика Xbox) у Groove Music два роки тому. Відокремивши потоковий сервіс від «приставного» бренду, компанія спробувала зробити з нього самостійний і зрозумілий широкому колу користувачів продукт. Тим не менш, особливої популярності Groove не здобув і повторив долю Zune Music – іншого маловідомого стримінгового сервісу Microsoft, згорнутого у 2015 році.

Більш того, попередні спроби Microsoft вийти на ринок онлайн-музики теж не були успішними. Десять років тому компанія запустила сервіс URGE у співпраці з MTV, який виявився провальним, а у 2011 році їй довелося закрити виробництво портативних медіаплеєрів Zune.

До речі, Facebook пропонує сотні мільйонів доларів за легалізацію музики у відео. Соціальна мережа готова платити звукозаписним компаніям та авторам музики гроші за те, щоб користувачі могли вільно завантажувати відео, в яких можна чути музику.