Microsoft зробила Windows несумісною з цілим класом ПК, яким 3-4 роки

Террі Маєрсон казав, що гаджети підтримуватимуть актуальними упродовж всього часу життя гаджета.

Ціле покоління комп’ютерів, яким лише три-чотири роки, всупереч запевнянням Microsoft стали водночас застарілими. Компанія обіцяла, що підтримуватиме гаджети упродовж всього їхнього життя. Але виявилося, що пристрої випуску 2013-2014 років несумісні з останньою версією Windows 10 Creators Update, яка з’явилася в травні 2017 року.

Windows

Представляючи Windows 10 у 2015 році віце-президент Microsoft Террі Маєрсон сказав «Це більше, ніж одноразовий апгрейд. Як тільки пристрій на Windows оновиться до Windows 10, ми продовжимо підтримувати його актуальним упродовж всього часу життя гаджета – без додаткової плати». Згодом компанія уточнила, що «увесь час життя» означає період в 10 років.

Читайте такожЯк пришвидшити завантаження Windows 10

Однак для власників планшетів, трансформерів та ноутбуків на базів процесорів Intel Atom покоління Clover Trail підтримка Windows 10 закінчилася раніше. Ці процесори використовувалися в бюджетних апаратах, які постачалися з Windows 8 та які вперше анонсували в 2012 році. Їх випускали такі компанії як Acer, ASUS, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, Samsung, ZTE.

Володарі гаджетів з чіпами Atom Z2760, Atom Z2520, Atom Z2560, Atom Z2580 при спробі встановити Windows 10 Creators Update отримують помилку. Інсталятор ОС видає повідомлення: «Цей комп’ютер більше не підтримує Windows 10. Видаліть цю програму тому, що вона несумісна з Windows 10».

Цікаво те, що «Помічник сумісності», який перед установкою запускається для перевірки комп’ютера на придатність до Windows 10, не видає помилок. Він дає дозвіл поточній ОС викачати з інтернету близько 3 ГБ файлів оновлення Creators Update. Проблема проявляє себе лише на етапі установки.

Надії на те, що Microsoft випустить необхідний патч небагато. Політика підтримки Windows говорить, що кожен апдейт Windows 10 підтримуватиметься оновленнями якості упродовж 18 місяців після випуску. Для деяких найбільш нових гаджетів це означає, що вони стануть застарілими через три роки після покупки.

Офіційно Microsoft не згадує, що Windows 10 Creators Update несумісна з процесорами Intel Clover Trail. Деяку інформацію про це можна знайти лише на сайтах виробників пристроїв. Наприклад, Acer повідомила, що така несумісність дійсно існує.

Експерти видання ZDNet припускають, що забута обіцянка про підтримку впродовж 10 років та перехід на цикл підтримки у 18 місяців призведе до того, що вже за рік-два може з’явитися ще одне несумісне покоління процесорів. На їхню думку, тепер можна хвилюватися, що навіть дворічний девайс може стати застарілим.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Ибо не хрен пользоваться Intel ))) Цена завышена, толку – мало )) AMD – наше все )) На нем работает, даже если процу 5-7 лет ))

Comments are closed.