Apple заборонила для iPhone і iPad блокувальники реклами

Apple буде підтримувати в App Store тільки блокувальники для браузера Safari

В App Store більше не можна розміщувати блокувальники реклами з технологією VPN. Заборонено також випускати оновлення для тих додатків, які вже доступні в магазині. Зробити свої утиліти знову доступними розробникам зможуть, якщо перейдуть від фільтрації реклами в програмах до роботи тільки в браузері Safari.

блокувальники

Про нову заборону повідомив технічний директор компанії Future Mind Томаш Коперски. Його компанія розробляє блокувальники, серед яких є такі популярні рішення як AdBlock, Weblock і Admosphere. Коперски зв’язався з командою App Store, щоб розмістити в магазині оновлення версії AdBlock для iOS, однак йому відмовили. Тоді Коперски звернувся в ревізійну комісію App Review Board. Там йому сказали, що Apple більше не допускає в магазин блокувальники реклами, які базуються на VPN, як у випадку з AdBlock. Apple не дозволила оновити AdBlock, доступний в її магазині з 2014 року.

Читайте такожGoogle хоче вбудувати блокувальник реклами у Chrome

Представники Apple повідомили Коперски по телефону, що його блокувальник порушує пункт 4.2.1 правил розміщення програмних продуктів в App Store. В ньому йдеться, що додатки повинні використовувати програмні інструменти за безпосереднім призначенням. AdBlock, вважають в компанії, порушує це правило тим, що використовує технологію VPN для блокування контенту.

Apple буде підтримувати в App Store тільки блокувальники для браузера Safari. Експерти видання Mac Rumors, вважають, що компанія пішла на такий крок бо VPN-блокувальники прибирають рекламу також на фірмових програмах компанії, таких як Apple News.