Субота, 2 Березня, 2024

У Apple проблеми з заряджанням її гаджетів

Нещодавня презентація Apple, на якій замість iPhone 13 родзинкою виявився iPad mini, яскраво висвітлила одну проблему. Це способи заряджання «яблучних» девайсів, ситуація з якими стала неприйнятною. Замість єдиної зручної екосистеми з одним зарядним стандартом користувачі змушені використовувати власний спосіб заряджання майже для кожного гаджета Apple.

Lightning

Представлений в 2012 році разом з iPhone 5 цей роз’єм замінив 30-контактний фірмовий штекер. Lightning може передавати як енергію, так і дані і підтримує потужність близько 30 Вт. Дані передаються на швидкості застарілого стандарту USB 2.0, близько 480 Мбіт/с.

Нині Lightning використовується на всіх моделях iPhone, iPad 9-го покоління початкового рівня, а також планшетах попередніх поколінь, мишці Apple Magic Mouse, старих стилусах Apple, у чохлах навушників AirPods.

USB-C

Комп’ютерна та мобільна індустрія вже кілька років прямують у бік заміни роз’ємів на USB-C. Це галузевий стандарт для всіх, крім Apple.

Порт USB Type-C використовується декількома продуктами Apple для зарядки з використанням різних технологій передачі даних. Це моделі iPad Air, iPad Mini, iPad Pro та MacBook поточного покоління.

Попри однаковий роз’єм дані на пристроях Apple з USB-C передаються різними технологіями. В деяких це USB 3.0 (5 Гбіт/с), в інших USB 3.1 (10 Гбіт/с), ще є Thunderbolt 3 (40 Гбіт/с). Старші моделі iPad Pro (2018-2020) використовують USB 3.0, а iPad Pro 2021 M1 і всі сучасні Macbook M1 використовують Thunderbolt.

MagSafe

Новітній стандарт зарядки Apple, що з’явився у iPhone 12, а також є у всій лінійці iPhone 13. Він є надбудовою стандарту Qi, максимальна швидкість зарядки якого становить 15 Вт, що трохи менше, ніж у Lightning.

Оскільки він сумісний з Qi, він працює з бездротовим заряджанням у iPhone 8, чохлами AirPods і телефонами Android. Однак при цьому він не працює з Apple Watch.

Apple Watch

У годинниках Apple Watch компанія використала схожий на MagSafe зарядний пристрій, але менший за розміром. Круглий магнітний роз’єм використовується в Apple Watch з 2015 року. Хоча він працює аналогічно MagSafe, він не сумісний з iPhone.

Заряджання AirPods

Магнітні бездротові зарядки Magsafe та Apple Watch офіційно не підходять для заряджання чохла AirPods. Усе тому, що немає магнітів для кріплення. Технічно чохли AirPods можуть заряджатися за допомогою стандартних зарядних пристроїв Qi будь-якого виробника.

Офіційний спосіб заряджання чохла навушників – використовувати кабель Lightning.

Смарт-роз’єм Apple

Для олівця і клавіатури у Apple призначений ще один фірмовий інтерфейс. Він використовується для клавіатури Magic Keyboard та інших аксесуарів сторонніх виробників, підключених до iPad. Спосіб і швидкість передачі даних невідомі, але, швидше за все, він повільніше, ніж USB 1.0.

З Apple потрібно до 5 зарядних пристроїв

Таким чином, залежно від того, скільки продуктів Apple у вас є, у вас може бути до 5 типів зарядних роз’ємів, з якими вам доведеться мати справу. Окрім цього ще може бути кілька варіантів кабелів і док-станцій, які вам також знадобляться, залежно від вашого варіанту використання.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися