Вівторок, 23 Липня, 2024

Мобільна «Гра престолів»: у чому ринок смартфонів схожий на серіал

Як вам заключна серія шостого сезону «Гри престолів»? Чудові сценарні рішення, чи не так? Але, на думку мобільного експерта Джейсона Перлоу, подібний сюжет сьогодні відбувається в реальному світі. Ми цього можемо не помічати, однак в індустрії смартфонів розвиваються дуже схожі із серіалом події.

Говорячи про індустрію мобільної електроніки, часто розвивають тему до того етапу, коли один виробник перемагає іншого. Але, на думку Перлоу, способи досягнення цього результату настільки ж надумані, як ідея армії валірійських войовниць, які прилетіли з минулого на драконах, аби знищити Ланністерів до того, як вони захоплять Залізний Трон, і тим самим переписати історію майбутнього.

Так, досить весело спостерігати за нескінченною війною Google з Apple і до дрібниць аналізувати кожний їхній продукт і оновлення ОС. Можна годинами передбачати, що дасть тій чи іншій стороні яке-небудь незначне нововведення або технічний прорив. Для фанатиків техніки це заняття навіть стало схожим на спорт. Вони із задоволенням друкують потоки слів, обговорюючи судові тяжби. Ми із задоволенням спостерігаємо, як пристрої від виробників процвітають або з тріском провалюються на ринку.

Хіба не за цим самим телеглядачі вже шість сезонів поспіль спостерігали у «Грі престолів»? За героями, які утворювали коаліції, інтригували один проти одного, та за балансом сил, який поперемінно переходить від однієї родини до іншої. Але героям невідомо, що з-за Стіни наближається гігантська армія крижаних зомбі, яка збирається вбити все живе. Не забуваємо також про білявку з трьома дорослими драконами, величезною армією з дотракійських дикунів і бездоганних солдатів, які пливуть через Вузьке море.

Вам здається дивною ця частина фентезійного серіалу з мобільною індустрією? Тоді просто уявіть, що Діти Лісу, які створили Білих ходоків, – це Google, яка створила Android і бізнес з виробництва пристроїв сторонніми компаніями. ОС отримала відкритий код, який частково у вільному доступі. Незважаючи на можливі зловмисні дії деяких розробників, Google навряд чи «закриє» майбутні версії своєї операційної системи.

Але навіть якщо таке трапиться, AOSP можна запустити без Google. Android-пристрої вже випускаються сторонніми виробниками без відома і поза впливом Google. Звичайно, остання може випустити свій супер-Nexus і спробувати ним відвернути нас від фрагментації Android, а також захопити частку ринку у Apple. Це більш ніж ймовірно.

З іншого боку ми маємо інший клан – Apple, яка прижилася і сподобалася фахівцям різних професій і керівництву великих компаній. Ми спостерігаємо за тим, як потік пристроїв компанії змінює технологічну картину бізнес-світу.

Не забуваємо і про крижаних зомбі – дуже кваліфікованих і потужних китайських виробників-гігантів, таких як Huawei, Xiaomi і ZTE. Вони йдуть не з півночі, а із Шеньчженя. І виглядають вони, між іншим, вражаюче.

Як герої серіалу, Google та Apple, напевне, знають про наступ китайської армії виробників. Вони також бачать застій у мобільному бізнесі і знають, що якийсь час зможуть заробляти на лояльних користувачах. Але в них немає способу здолати загарбників. Якщо вони підуть на цю війну, то програють у пух і прах.

Сьогоднішні лідери розуміють, що не всі люди можуть дозволити заплатити $600 за смартфон. Особливо при наявності абсолютно прийнятного альтернативного варіанта за $200. Зрозуміло, за кого проголосує своїм гаманцем більшість споживачів.

Багато людей не можуть купити топовий пристрій, і цей факт не змінить концепти нових фантастичних пристроїв від Apple або Google. Китайські компанії перевернуть сучасну індустрію мобільної електроніки. Apple і Google впритул підійшли до закінчення.

Єдиним способом захисту, вважає Перлоу, є інновації і рух у бік наступного технологічного буму. Він допоможе створити новий ринок з нуля, поки його не заполонили китайські виробники. Що буде на цьому ринку? Можливо, що носима електроніка. Можливо, доповнена або віртуальна реальність. Може, це буде наступна хвиля «інтернету речей». Але вже точно не смартфони. Крижані зомбі нікуди не підуть.

За матеріалами: Zdnet.com

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися