Мобільні додатки батьківського контролю не захищають підлітків від кіберзагроз

Подібні утиліти також підтримують «ліниве батьківство», яке не покращує комунікацію між батьками та дітьми.

Бажання батьків повністю огородити своїх дітей від онлайн-ризиків є невдалим рішенням. Дослідники з’ясували, що такий підхід заважає підліткам сформувати власні навички для боротьби з кіберзагрозами. Мобільні додатки батьківського контролю, які мають допомогти захистити дітей від кіберхижаків, навпаки, знижують спроможність молодого покоління відповідати на таку небезпеку.

Дослідження Університету Центральної Флориди показує, що використання утиліт батьківського контролю піддає дітей більшому ризику. Підлітки частіше стикаються з небажаним контентом, знущаннями та домаганнями. Причиною є підхід, який використовують подібні програми.

«Батьківський контроль та нагляд асоціюються зі зменшенням проблем та меншим ризиком для підлітків стати жертвою в онлайні, – говорить один із авторів дослідження Аруп Кумар Гош. – Але жоден із цих факторів не корелює з використанням додатків батьківського контролю. Результати показують, що більшість таких програм контролюють роботу в мережі, але мало що роблять для забезпечення безпеки дітей в онлайні».

Висновки науковців підтверджуються іншим дослідженням, в якому проаналізували 736 публічно доступних відгуків підлітків на програми батьківського контролю в Google Play Store. Майже 79% дітей ставили таким утилітам дві або менше зірки з максимальних п’яти. Експерти пояснюють це тим, що такі додатки занадто обмежують свободу дітей, втручаються в їхню приватність. Подібні утиліти також підтримують «ліниве батьківство», яке не покращує комунікацію між батьками та дітьми.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я