Моніторинг транспорту через додаток збільшує час поїздки

Найменше очікують транспорт ті, хто замість додатків використовує традиційну таблицю розкладу і приходить на зупинку відповідно до нього

Хоча додатки відстеження переміщення громадського транспорту здаються зручним способом зменшити час у дорозі, насправді використання цих програм подовжує час очікування транспорту. Найбільш оптимально – йти на зупинку традиційним способом (без додатків, які показують переміщення транспорту в реальному часі).

Для свого дослідження автори проаналізували один рік даних про автобусний трафік популярного маршруту в Огайо. Вони використовували інформацію від додатків моніторингу транспорту та порівнювали передбачення додатка про час прибуття автобуса на зупинку з часом, коли він реально прибував.

«Додаток може показати, що автобус запізниться на п’ять хвилин, – каже один з авторів дослідження Лю Ліу з Університету Огайо. – Але водій може наздогнати час уже після того, як ви вийдете на зупинку. І ви пропустити автобус».

Найгіршою тактикою в користуванні громадським транспортом учені називають «жадібний підхід». За ним пасажири приходять на зупинку саме в той час, коли їм вказує додаток. Подібні юзери пропускали автобус у 75% випадків.

Трохи кращі результати були в тих, хто додавав певний час про всяк випадок і приходив трохи раніше. Подібні люди ризикують пропустити свій автобус у 10% випадків.

Найменше очікують транспорт ті, хто замість додатків використовує традиційну таблицю розкладу і приходить на зупинку відповідно до нього. Такі ризикують пропустити запланований автобус лише у 6% випадків.

Основною проблемою автори дослідження називають те, що додатки прогнозують час приїзду автобусу на зупинку не зовсім правильно. Вони вираховують час на основі швидкості та положення автобуса. Але беруть не середні дані, а інформацію в момент, коли юзер відкриває додаток. Однак водій автобуса може пришвидшитися або сповільнитися. Додатки не ведуть точний моніторинг у реальному часі.

Час очікування є одним з найголовніших параметрів, який призводить до відмови від громадського транспорту, кажуть автори дослідження. Також цей час є елементом безпеки для користувачів нічних рейсів і в години пік, коли людям доводиться менше уваги приділяти безпеці на дорозі, щоб встигнути на свій транспорт.