Субота, 9 Грудня, 2023

Можна побачити, що залишилося поза рамкою картини зі штучним інтелектом DALL-E

Компанія OpenAI додала нову функцію Outpainting до своєї нейромережі DALL-E. Цей штучний інтелект уже відомий тим, що вражаюче точно перетворює текстовий опис в зображення. Тепер він навчився показувати, що залишилося поза межами будь-якої картини.

У наведеному прикладі DALL-E за допомогою людських підказок «уявляє» те, що знаходиться поза кадром портрета Йоганнеса Вермеера «Дівчина з перловою сережкою». Навіть на основі обмеженої інформації, наданої портретом, система може відповідати стилю Вермеєра, імітуючи тіні та відблиски оригіналу.

Користувачі уже активно розважаються новою можливістю та діляться отриманими роботами в соцмережах. Ось, наприклад, що могло залишатися за «кадром» картини «Мона Ліза».

Замальовування насправді не розширює базову функціональність систем штучного інтелекту, що перетворює текст у зображення. Але воно показує, як OpenAI, ймовірно, позиціонуватиме себе на зростаючому ринку цих систем: зробивши зручність використання ключовим фактором для клієнтів.

Багато моделей штучного інтелекту для перетворення тексту в зображення можуть виконувати ту ж важливу функцію, що й замальовування, але, як і сам DALL-E до цього оновлення, це вимагало чимало ручних маніпуляцій. Зробити замальовування максимально простим допоможе DALL-E виділитися серед зростаючої конкуренції менших, але порівнянних систем, таких як Midjourney і Stable Diffusion.

Сам DALL-E тепер доступна через програму бета-тестування (https://openai.com/blog/dall-e-introducing-outpainting/), доступ до якої наразі мають понад мільйон користувачів. Кожен користувач бета-версії отримує 50 безкоштовних генерацій зображень протягом першого місяця, а потім 15 додаткових використань щомісяця. Потім вони можуть купити 115 додаткових поколінь зображень за 15 доларів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися