Мозок бачитиме без очей

Учені австралійського Університету Монаш створюють робоче рішення для пересилання картинки з камери безпосередньо в мозок. Завдяки йому повторно бачити зможуть навіть люди, у яких пошкоджені не лише очі, а й оптичний нерв. Розробники кажуть, що цей проект здатний перевернути медицину зору в майбутньому.

Схема роботи окулярів для пересилання зображення напряму в мозок

Створюваний групою Monash Vision Group прототип творці називають біонічним оком. Він працює за допомогою окулярів з камерою на зовнішній стороні та сенсором на внутрішній кромці. Останній стежить за рухом очей і направляє об’єктив у необхідну сторону, що дозволяє користувачу максимально природно рухати головою.

Прототип подібних окулярів з камерою

Інформація від окулярів передається в імплантат у головному мозку, який напряму стимулює зорову ділянку електричними сигналами. Розробники кажуть запевняють, що мозок навчиться інтерпретувати ці сигнали та сприйматиме їх так, як це відбувається з нервовими імпульсами від ока. Чіп будуть імплантувати пацієнтам в ході нейрохірургічної операції.

Бездротовий датчик для пересилання сигналу в мозок

Подібний апарат, за словами вчених, зможе повернути зір тим, у кого він порушився під час життя, в тому числі внаслідок захворювань, а не тільки механічних пошкоджень. А ось допомогти від народження сліпим людям вона не зможе, оскільки кора головного мозку просто не пристосована інтерпретувати сигнали в зображення.

Зараз учені займаються створенням дослідних зразків для клінічних випробуваннях на добровольцях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я