Неділя, 3 Грудня, 2023

Мультимедійному контенту в інтернеті стане складніше: офіційно прийняли стандарт DRM-захисту

Консорціум World Wide Web Consortium (W3C), який відповідає за розвиток інтернету та його стандартів комунікації, опублікував документ Encrypted Media Extensions (EME). Це специфікація, яка поки що носить рекомендаційний характер, і вона отримала шлях до офіційного інтернет-стандарту. За неї проголосували 58,4% членів W3C, 30,8% були проти, 10,8% – утрималися.

EME надає стандартний інтерфейс для впровадження систем DRM для мультимедійного контенту, який відтворюють через браузер. Завдяки цій специфікації розробники та видавці знатимуть, як працювати з модулями шифрування Content Decryption Modules (CDMs). Останні використовуються для захисту прав інтелектуальної власності на контент.

Розробка EME супроводжувалася запеклими суперечками, адже її запуск у масштабах інтернету матиме ідеологічні та законодавчі наслідки. Деякі групи, такі як Free Software Foundation, протистоять будь-яким формам DRM. Інші не хвилюються за системи DRM, але їх турбують законодавчі наслідки їхнього порушення, наприклад, відповідальність за документом Digital Millennium Copyright Act (DMCA). Останній забороняє обходити системи DRM, навіть якщо це робиться із законними цілями.

Окрім свободи контенту також постає питання самих веб-браузерів, які здебільшого є відкритим програмним забезпеченням. Інтеграція CDMs, які використовують приватні та секретні алгоритми шифрування, знищить ці можливості.

На іншому боці за впровадження EME виступають такі компанії, як Netflix, Microsoft, Google, Apple та інші. Вони розробляють як браузери, так і мультимедійний контент для відтворення в них. Зараз стримінговим сервісам для того, щоб впровадити онлайновий DRM-контент, необхідно змусити користувачів встановити спеціальні плагіни в браузер. Після ратифікації Encrypted Media Extensions плагіни будуть не потрібні – браузери отримують вбудовану підтримку DRM-матеріалів.

Окрім цього, фахівці виявили, що рішення Digital Editions DRM видають приватну інформацію користувачів стороннім особам. Вони також блокують розширені можливості – створення субтитрів до відео, перекладів, коментарів тощо.

«Ми оплакуємо наявний інтернет, бо W3C всіх продала, – каже виконавчий директор Free Software Foundation Джон Салліван. – Не дайте можливості гігантським корпораціям контролювати Веб».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися