Понеділок, 24 Червня, 2024

Мухи допоможуть військовим краще чути

У майбутньому солдати зможуть знаходити розташування снайперів за шумом, який вони створюють. Такі можливості їм надасть новий детектор звуку, принцип роботи якого запозичили в живої природи – у мух. Ці комахи можуть знаходити здобич на слух з високою точністю.

Сучасні мікрофони працюють майже так само, як і людське вухо. Наприклад, ми розпізнаємо положення джерела шуму завдяки тому, що звукова хвиля досягає одного вуха швидше, ніж іншого. Проте розмір тіла мухи настільки малий, що звук переходить з одного краю її тіла на інший майже миттєво.

Вигляд нового детектора на мікросхемі

Учені розгадували загадку надвисокої точності слуху цієї крилатої комахи майже 20 років. З’ясувалося, що в неї є орган, який працює майже як дитяча гойдалка. Коли звук досягає одного кінця, він починає вібрувати, що дає мусі точне уявлення про місцезнаходження джерела звуку.

Розроблений DARPA детектор звуку працює за таким же принципом, і при цьому його розмір не перевищує 2 мм. Точність розпізнавання дозволяє встановити позицію снайпера після пострілу. Або за допомогою такого датчика можна створити системи боротьби з шумом у смартфонах.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися