Понеділок, 24 Червня, 2024

Bluetooth зменшить затори водіям

Влада австралійського мегаполісу Аделаїда знайшла рішення головній проблемі «розумних» систем уникнення заторів. З ним водіям не потрібно встановлювати у своїх авто якісь додаткові гаджети – уся необхідна інфраструктура розміщується на дорозі та використовує бездротовий зв’язок, яким обмінюються пристрої всередині авто.

Основна проблема подібних «розумних» систем уникнення заторів – облік автомобілів, що проїжджають повз. Знання того, скільки транспортних засобів знаходиться на кожному перехресті, дозволяє повідомляти водіям про оптимальні маршрути через навігаційну систему. Зазвичай для цього використовуються спеціальні рішення, які працюють за власними протоколами пересилання даних та вимагають встановлення в авто спеціальних гаджетів.

Розгорнута в Аделаїді система користується для обліку бездротовим зв’язком Bluetooth, який сьогодні є майже в кожному авто та використовується для зв’язку розважального комплексу машини з гарнітурою та смартфоном. Зчитуванням сигналів від цих пристроїв займаються 280 датчиків, які встановлені на перехрестях. Загалом вони покривають 700 км доріг міста, а кожен такий сенсор коштує $1000.

На в’їзді на основні магістралі розмістили електронні табло, на яких виводиться приблизний час мандрівки до протилежної частини міста. При цьому інформація від датчиків оновлюється в реальному часі та, за словами розробників, дозволяє водіям передбачати майбутні затори.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися