П’ятниця, 19 Липня, 2024

MWC 2021: чому не було нових смартфонів на Mobile World Congress

Із запізненням на майже чотири місяці, але все-таки найбільша у світі виставка мобільної електроніки відбулася. Однак якщо в минулі роки майже кожна показана на MWC новинка приковувала увагу та про неї писали майже у кожному ЗМІ, цього року виставка пройшла надзвичайно непомітно. Головний щорічний конгрес мобільної індустрії не показав якихось захоплюючих новин.

Однією з найбільш впливових причин, чому MWC пройшла скромно, називають епідемію коронавірусу. В 2020 році організаторам довелося скасувати подію буквально за години до відкриття. В 2021 році організатори продовжили просувати ідею особистих зустрічей на виставці, однак багато компаній не з’явилося.

Попри старання іспанської влади та організаторів MWC відвідувати її відмовилися найвідоміші компанії мобільної індустрії. Тому одним з найбільших хітів цьогорічної виставки Mobile World Congress стала футболка, що працює в мережах 5G від компанії ZTE, кавоварка з трекером погляду, бутерброд, який друкували на 3D-принтері та смарт-тростина для сліпих, яка випускається вже багато років.

Не було секретом, що MWC 2021 буде скромнішою за попередні виставки. Однак реальність виявилася значно приголомшливішою. В 2019 році, коли виставку востаннє проводили до пандемії, її відвідало 109 000 людей – це рекорд для MWC. Цього року, за відомостями головної мобільної організації GSMA, яка є організатором виставки, подію відвідало 35 000 людей.

В рази зменшилася кількість компаній, які брали участь у виставці. Якщо в 2019 році їх було 2400, то цього року – лише 300.

Через значне скорочення кількості компаній-учасників та відвідувачів на виставці було активно лише два павільйони із восьми доступних. Також не проводилися презентаційні конференції.

ЗМІ у більшості також проігнорували виставку. За описом іспанських журналістів у кімнатах для прес-конференцій було чути як мухи літають.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися