Вівторок, 18 Червня, 2024

На Android вийшла культова гра на Windows 95 та XP, яку Microsoft не змогла адаптувати до Windows 10

Розроблена Microsoft гра 3D Pinball стала доступна на Android. Ця гра була культовою у часи операційних систем Windows 95 та XP, але її код виявився таким заплутаним та складним, що нові програмісти Microsoft не змогли адаптувати код своїх попередників до сучаcних операційних систем, включаючи Windows 10.

Варіант пінболу від Microsoft під назвою «3D Pinball для Windows – Space Cadet» перенесли із відеоігри з пінболом під назвою «Full Tilt! Пінбол».

Хоча Microsoft не планує повертати цю ігрову перлину, ентузіастам вдалося переробити код гри, щоб його можна було адаптувати для сучасних ОС. Після вилучення оригінальних ігрових ресурсів і поєднання їх із декомпільованим кодом досвідчений розробник може перенести гру на будь-яку платформу. Саме це зробив Федеріко Маттеоні для версії Android.

Android-порт гри «3D Pinball для Windows – Space Cadet» недоступний у Google Play. Готові для встановлення файли APK для Android необхідно скачувати з репозиторію GitHub (https://github.com/fexed/Pinball-on-Android), створеного Маттеоні.

Гра Pinball займає особливе місце в серцях досвідчених користувачів Windows. Вона спочатку постачалася в комплекті з програмним пакетом Microsoft Plus! для Windows 95. Пізніше цю гру зробили частиною кожного основної версії Windows, включаючи Windows XP.

Сучасні ОС Windows працюють на 64-розрядній архітектурі, а гра була написана для старої 32-розрядної архітектури. Код гри виявився мало документованим та заплутаним, тому інженери Microsoft не змогли розібратися в ньому (або їм не дали достатньо часу). Знайти оригінальних розробників гри також було дуже складно: Cinematronics, яка розробила гру в 1994, купила Maxis в 1996, а саму Maxis купила EA в 1997.

Співробітник Microsoft Реймонд Чен згадує: «Зокрема, коли ви починали гру, куля потрапляла до пускової установки, а потім повільно падала до нижньої частини екрана, крізь плунжер і за межі ігрового столу»

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися