Неділя, 23 Червня, 2024

Час заходу мобільних лідерів

За яскравими новинками та новими рубежами в мобільній електроніці може загубитися одна досить важлива тенденція. Звичний сьогодні лідер мобільної індустрії – південнокорейський виробник Samsung – втрачає свої позиції. На п’яти йому активно наступають маловідомі широкому загалу вендори з Піднебесної та Індії – Xiaomi та Micromax.

Нещодавні звіти аналітиків показують, що ці дві компанії посунули Samsung зі свого п’єдесталу на домашніх ринках у другому кварталі цього року. Це досить важливо, оскільки Китай та Індія – це найбільші у світі регіони із сотнями мільйонів споживачів, які прагнуть мати сучасний мобільник. Xiaomi та Micromax дають їм таку можливість, оскільки вони виробляють відносно дешеві, проте апаратно «заряджені» пристрої. Продукти Samsung не можуть запропонувати таке ж співвідношення продуктивності та ціни.

Швидкий захват у Китаї

Домінування на китайському ринку важливе для виробників мобільних гаджетів через його розміри. У другому кварталі цього року на ньому продали близько 108 млн телефонів – це майже 40% всіх продажів у світі. При цьому, незважаючи на те, що 700 млн китайців уже мають смартфони, населення країни вдвічі більше.

За другий квартал цього року Xiaomi відвантажила покупцям 15 млн гаджетів, обігнавши Samsung майже на 2 млн. У південнокорейського виробника продажі становили 13,2 млн штук. За підсумками цього періоду, згідно з даними аналітиків Canalys, ринкова частка першої компанії склала 15%, а другої – 12%. При цьому ще рік тому в Xiaomi частка не перевищувала 5%, а сама фірма взагалі з’явилась лише два роки тому.

Продажі смартфонів в Китаї за перші п’ять місяців 2014 року

Такий успішний розвиток, кажуть експерти, компанія отримала завдяки своїм бюджетним моделям. Одна з них – Redmi, яка продається приблизно за $113. Це майже чверть від ціни Samsung Galaxy, проте за такі гроші покупці отримують пристойну камеру, досить потужний процесор та схожий на продукцію Apple дизайн.

Xiaomi Redmi – пристойні характеристики за скромною ціною

Модель Xiaomi Redmi, наприклад, пропонує екран 4,7 дюйма з роздільною здатністю 1280х720 точок, 1 ГБ оперативної пам’яті, 8 ГБ флеш-накопичувача, камеру на 8 мегапікселів та акумулятор ємністю 2200 мАг. Програмна частина смартфона – Android 4.4.

Ще одним яскравим прикладом може бути планшет Xiaomi MiPad, який коштує приблизно $360. За такі гроші покупці отримують гаджет на платформі NVIDIA Tegra K1 2.2 ГГц (4 ядра), екраном діагоналлю 7,9 дюймів та роздільною здатністю 2048×1536 пікселів. Обсяг оперативної пам’яті становить 2 ГБ, а постійного накопичувача – 16 ГБ. Камери мають 8 та 5 мегапікселів, а ємність батареї пристрою складає 6700 мАг.

Проте експерти попереджають, що не варто передчасно радіти успіхам Xiaomi, оскільки її бізнес-модель викликає питання в довготривалій перспективі. Вона продає дешеві телефони майже за собівартістю, через що вдається отримати малу маржу. Подібну модель успішно використовують великі фірми, які продають не гаджети, а сервіси та контент до них. Проте Xiaomi заробляє виключно на продажах «заліза».

Окрім цього, аналітиків цікавить, чи зможе компанія вийти зі своїми привабливими пропозиціями на глобальний ринок. Samsung домінує на ньому, і через це південнокорейському вендору не страшно поступитися першим місцем в локальній області. При цьому він спробує повернути свої позиції та представить нові гаджети.

Індія обирає своїх

Місцевому індійському виробнику Micromax також вдалося обігнати південнокорейського виробника на своєму домашньому ринку. Він є одним з найбільших у світі – на ньому щомісяця продається близько 20 млн телефонів.

Хоча Micromax вважається індійським виробником, насправді гаджети виготовляються в Китаї. Ця компанія займається адаптацією мобільників до місцевих умов. Наприклад, її перший гаджет X1i гарантував власникові місяць роботи. Це суттєва перевага, адже багато індійських поселень не мають доступу до електроенергії, і проста підзарядка перетворюється на складну проблему. Тому такий гаджет ціною $40 одразу став популярним.

Друга ідея, яка спрацювала для Micromax, була в тому, щоб продавати привабливі візуально мобільники з підтримкою двох SIM-карток. Останнє пояснюється тим, що в цій країні переважна більшість користується зв’язком на умовах передоплати, і так вони можуть заощаджувати.

Індійські експерти розглядали Micromax лише як виробника дешевих телефонів та компанію, яка не становить загрозу вендорам першого ешелону. Однак обрана стратегія дозволила за шість років із часу запуску перейти позначку виручки в $1 млрд, що сталося в березні 2014 р. Окрім цього, продукція компанії представлена в інших країнах: Шрі-Ланці, Непалі, Бангладеші та Росії.

Особливий успіх Micromax принесла серія смартфонів Canvas, які рекламував австралійський актор Хью Джекман. Завдяки ним продажі компанії зросли вдвічі, що дозволило посунути Samsung.

Серія смартфонів Сanvas принесла компанії Micromax справжній успіх та дозволила посунути Samsung

Сьогодні, за підрахунками експертів, її частка в Індії становить 16,6%, тоді як у Samsung – 14,4%. Це дозволяє продавати щомісяця по 2,3 млн телефонів.

За матеріалами: BBC

Фото: Xiaomi, Micromax, Picture-Alliance, Kantar Worldpanel ComTech

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися