П’ятниця, 8 Грудня, 2023

На доларах США хочуть розміщувати жінок: доповнена реальність показує, як це виглядатиме

У 2020 році мала статися знакова подія у фінансовому світі: на доларах США хотіли розмістити першу жінку. Однак плани відтермінували через чинного президента США Дональда Трампа. Головний секретар казначейства Стівен Мнучін каже, що повернутися до обговорення ідеї зображення жінок на головній валюті планети можна, лише коли Трамп полишить Білий дім, що має відбутися приблизно у 2026 році. Тоді долари із жінкою запустять не раніше 2028 року. Тим часом проект Notable Women запропонував самостійно за допомогою доповненої реальності подивитися, як би виглядали долари США, на яких замість чоловіків зображено жінок.

За планами, представниць слабкої статі мали розмістити на купюрах $5, $10 та $20. Оскільки офіційно відібрані кандидатки невідомі, учасники проекту Notable Women (гра слів: Notable – помітний та придатний для банкнот) запропонували кілька десятків своїх варіантів. Програма доповненої реальності доступна для Android та iOS. Також є супровідний веб-сайт notablewomen.withgoogle.com, на якому можна подивитися, як виглядає концепт.

Додатки доступні безкоштовно, для роботи потрібен Android 7 або новіше. Тим, хто знає англійську мову, також вдасться прочитати додаткову інформацію про кожну із кандидаток.

Першою жінкою, яку казначейство США пропонує для розміщення на доларах США, має стати Гаррієт Тубман, заявив у травні 2019 року Мнучін. Вона відзначилася тим, що була рабом, аболіціоністкою, а також провідником на підземній залізній дорозі. Її кандидатуру пропонують друкувати на банкноті у $20. Уперше плани про додавання жінок на долари США запропонували в адміністрації президента Барака Обами, який був попередником Дональда Трампа. Останній критикував подібний редизайн, коли був кандидатом у президенти. Згодом він запропонував компроміс – помістити портрет Тубман на рідкісній купюрі $2.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися