Четвер, 22 Лютого, 2024

В Android 10 знайшли фунцію, яка здатна рятувати життя в ДТП, але вона може виявитися ексклюзивом для Pixel 4

Android 10, яку презентують уже у вересні, стане переломним моментом в історії цієї ОС. Багато нововведень викликають невдоволення користувачів, інші мають зробити систему більш дружньою до широкого кола юзерів. Вважалося, що Google розповів про всі нововведення у Android 10, але нещодавно виявили одну функцію, яку пошуковий гігант тримав в таємниці. Однак це функція, яка має потенціал рятувати життя в автокатастрофах.

Ентузіасти відшукали в коді Android Q Beta 3 прихований додаток Safety Hub. Його код показує, що це система автоматичного розпізнавання автомобільної аварії. При виявленні такої події смартфон самостійно зв’яжеться з рятувальними службами, а також повідомить координати.

Поки що код Safety Hub показує, що при публічному релізі цієї опції вона буде ексклюзивом для смартфонів Pixel. Це звична для Google практика – залишати якісь програмні фішки для своїх телефонів. Із часом, кажуть експерти, вона може стати доступною на телефонах інших виробників.

Google вже тривалий час займається автомобілями і нещодавно уклав партнерство з автовиробником Polestar. Вони разом працюють над випуском Polestar 2 – першого автомобіля, ядро якого становить Android. Сьогодні в автомобілях Android виконує лише розважальні та мультимедійні функції.

За даними аналітиків, лише в Європі щороку 1,5 млн людей травмуються в ДТП і смертельно – 30 тисяч осіб. Проведене шведськими експертами дослідження показало, що 5% з них можна було б врятувати, якби допомога надійшла вчасно. Майже 12% не доїжджають до госпіталя вчасно, а 32% могли б вижити, якби потрапили вчасно в спеціалізований центр травматології.

У світі сьогодні активно розвиваються проекти оснащення автомобілів автоматичними системами розпізнавання аварій. Розробники пропонують власні рішення: OnStar від GM, Uconnect у Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Fiat. На державному рівні таку систему запустили в Росії та Казахстані. Починаючи з квітня 2018 року в ЄС стала обов’язковою система eCall, але очікувати її наявність на 100% машин можна не раніше 2035 року, прогнозують аналітики. При цьому ціна такої системи – менше 100 євро на автомобіль.

Експерти кажуть, що якщо Google активує Safety Hub для всіх смартфонів Android, це може значно знизити рівень смертності та каліцтв на дорогах уже сьогодні. Також це дозволить не очікувати, поки влада деяких держав зобов’яже автовиробників оснащувати свою продукцію такими системами.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися