Малий, та завзятий: огляд USB WiFi-адаптера Mercusys N300

Цей WiFi-адаптер добре справляється зі своєю основною функцією, а коштує при цьому дешевше $10

Mercusys – відносно нова торгова марка на українському ринку. Раніше я робив огляд маршрутизатора з такою ж назвою – Mercusys N300, тільки номер моделі був інший. Компанії варто було б проявити більше фантазії при виборі назв. Але, хоч би там що, сьогодні мова піде про WiFi-адаптер Mercusys N300, модель MW300UM, який підключається через порт USB і коштує смішних грошей.

Навіщо він потрібен? Наприклад, щоб підключити комп’ютер по Wi-Fi. Використовувати USB-адаптер зручніше, ніж вбудовану карту, для установлення якої треба ще розбирати корпус ПК.

Характеристики Mercusys N300 MW300UM

  • Стандарти бездротового зв’язку: IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b
  • Діапазон частот: 2,400-2,4835 ГГц
  • Швидкість передачі: 11n: до 300 Мбіт/с (динамічно), 11g: до 54 Мбіт/с (динамічно), 11b: до 11 Мбіт/с (динамічно)
  • Протоколи захисту: WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK
  • Системні вимоги: Windows10/8.1/8/7/XP(32/64 біта)
  • Інтерфейс: USB 2.0
  • Розміри (ШхДхВ): 42,9×17,2×8,5 мм

Досвід користування

За розмірами MW300UM приблизно як 2/3 звичайної флешки. Windows 10 не підхоплює пристрій автоматично, так що диск з драйверами доречний. Установлення адаптера MW300UM просте до банальності: вставив у USB, встановив драйвери – і вперед. Крім драйверів і адаптера в комплект ще входить інструкція.

Я підключив адаптер до свого ПК і два тижні працював через нього. Жодних проблем за цей час я не виявив. Під час роботи адаптер підморгує зеленим світлодіодом, трохи гріється при активному навантаженні, наприклад, коли завантажуєш файли або дивишся фільми онлайн. На стабільність роботи це не впливає.

Швидкість та дальність роботи Mercusys N300

За швидкістю роботи WiFi-адаптер показав хороші результати. На жаль, у мене не було під рукою ПК або ноутбука з гігабітними мережевими картами, тому результати тестів впираються в пропускну здатність моєї внутрішньої мережі.

Тест я проводив двома способами. Спершу перевірив швидкість через сервіс SpeedTest. У другому тесті я підключив до мого домашнього роутера Tp-Link TL-WR940n ноутбук по кабелю і ПК, який працював через WiFi-адаптер, а потім почав переганяти між ними файл на 4 ГБ.

У першому випадку SpeedTest показав швидкість 78 Мбіт/с на завантаження і 95 Мбіт/с на вивантаження.

У другому, більш «чистому» тесті швидкість досягала 96 Мбіт с, тобто обмежувалася можливостями мережевої карти ноутбука.

Що стосується дальності роботи, то для квартири адаптера більш ніж достатньо. Більш того, за якістю прийому сигналу він показав себе навіть краще, ніж вбудований у мій ноутбук.

Наприклад, у кухні я не можу на ноутбуці дивитися фільми онлайн, тому що WiFi-роутер знаходиться через дві стіни від неї, і ноут повинен ловити відбитий сигнал, що проходить через хол. Але коли я вставив у ноутбук адаптер Mercusys, то він показав себе молодцем і стабільно ловив сигнал по всій квартирі. У тій же кухні швидкість падала до 30 Мбіт/с, але фільми йшли спокійно.

Висновки

Так і хочеться сказати: слава китайцям! Ці хлопці роблять масу недорогих речей пристойної якості. WiFi-адаптер Mercusys N300 MW300UM добре справляється зі своєю основною функцією, а коштує при цьому дешевше $10.

Разом з тим, він не один такий красивий на ринку. Приблизно за ту ж ціну можна знайти адаптери Tenda, D-Link, Edimax. Так що Mercusys є з ким поштовхатися за місце під сонцем.

Що можна віднести до недоліків? Це ж флешка, могли б драйвери на неї записати, було б зручніше. І назву можна було зробити простішою. А в іншому – якщо вам потрібен недорогий WiFi-адаптер, то цей можна брати.

Ціна Mercusys N300 MW300UM – 219 грн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я