Четвер, 30 Травня, 2024

Із Google Play зникнуть додатки із доступом до дзвінків та повідомлень

Google продовжує «закручувати» гайки для Android. Пошуковий гігант оголосив, що тільки встановлені виробником додатки повинні мати доступ до таких даних користувача, як історія дзвінків та повідомлення. Інші такі програми Google видалить з магазину Google Play.

Попередження про свої наміри Google розіслала 90 днів назад. Пошуковий гігант пояснює, що видалять не всі додатки, які вимагають доступ до дзвінків та повідомлень. Із магазину Google Play зникнуть лише ті утиліти, які заробляють на цій інформації гроші.

Раніше Google оголосила, що боротиметься з використанням не за призначенням функцій для інвалідів. Розробники додатків, які використовують подібні функції, можуть залишитися без власного акаунту, а їхні утиліти видалять з Google Play Store. Ось лише невеликий список додатків, які використовують функціональність для інвалідів у своєму інтерфейсі: AutoInput, Greenify, LastPass, Tasker.

Також уже з випуском Android 9 у Google розпочали політику навмисного підштовхування користувачів до оновлення, унеможливлюючи роботу зі старими версіями програм. Додатки у Play Store повинні будуть використовувати програмний інтерфейс API, який не старше одного року від найсвіжішого релізу ОС. Учасники Android Open Source Project повідомляють, що в Android 10 реалізували сповіщення про можливі проблеми зі старішими додатками. Особливо постраждають програми, які розробляли за часів Android 5.1 Lollipop та раніше.

У попередженні буде говоритися про те, що додаток було створено для старої версії Android, тому він може працювати некоректно з Android 10. У разі запуску такого додатка користувачам запропонують пошукати оновлення або зв’язатися з розробниками.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися